Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
8 lipca 2020

Skazani na izolację mają dość. Pytają: Jak długo jeszcze?

Skazani na izolację mają dość. Pytają: Jak długo jeszcze?
fot.pixabay

Mieszkańcy Jastrzębia, u których stwierdzono koronawirusa, mają dość. Chcą w końcu dowiedzieć się, jak długo jeszcze mają być więźniami we własnym domu. Nikt nie chce im udzielić żadnej informacji. Telefon sanepidu milczy. Zdesperowani apelują o pomoc.

Osoby skazane na niekończącą się izolację postanowiły napisać o swojej sytuacji. Mają nadzieję, że decydenci podejmą jakieś działania, ktoś w końcu dostrzeże ich problem, ich sytuację i ich osamotnienie w walce o swoje prawa. Poniżej publikujemy tekst, jaki nadesłali do naszej redakcji.

Jesteśmy zamknięci od ponad miesiąca w swoich własnych domach po wynikach pozytywnych z wymazów, są to pracownicy kopalń JSW S.A, pracownicy z Czech jak również inne osoby i nasze rodziny.

Z sanepidem w Wodzisławiu nie ma kontaktu osoby, które powinny być na izolacji, czy kwarantannie często nie są objęte systemem sanepidu, czy też nie mają przedłużanej kwarantanny, o wszystko muszą upominać się sami, a dodzwonić się tam, hmm nie ma szans. Albo zajęte, a jak jest już sygnał, to nie odbierają.

Dzwonimy na infolinie Obywatela do Warszawy, tam składamy wnioski o brak kontaktu z sanepidem i otrzymujemy po kilku dniach odpowiedzi, że nie ma kontaktu z sanepidem, że od nich też nie odbierają połączeń. Osoby nieobjęte systemem nie są kontrolowane przez Komendę Miejską Policji  i często przez cały okres 21 dni izolacji nie przyjeżdża do nich wymazobus. Okres izolacji się kończy i ludzie dalej nie mają kontaktu z sanepidem i przez to są skazani na dalsze więzienie.

Osoby, które mają robione wymazy, uważają, że wymazy są źle pobierane, często wygląda to tak, że delikatne dotknięcie patykiem, gdzie może być pobrane zbyt mało materiału, wymazy są pobierane na końcu języka, a nie głęboko z gardła czy też nosa. Medycy nie zmieniają rękawiczek, a pracując tymi samymi rękawiczkami, mogą zanieczyszczać próbki innych.

Wyniki wymazów, które otrzymujemy, nie pozwalają wyjść na wolność, właśnie dlatego, że są fałszywe. Dlaczego fałszywe? A no właśnie, dlatego, że są źle pobierane, jesteśmy zdrowi, nic nam nie dolega,  to wyniki są FAŁSZYWIE POZYTYWNE.

W środę (1 lipca) w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 29 czerwca br. zmieniające rozporządzenie ws. chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego.

Zarządza się, co następuje:

Okres obowiązkowej kwarantanny w przypadku choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) ulega zakończeniu po:

2) 14 dniach, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu odpowiednio narażenia albo styczności, w przypadkach, gdy badanie, o którym mowa w pkt. 1, nie zostało wykonane.

W związku z powyższym osoby, które miały kontakt z zarażonym po 14 dniach kwarantanny mogą bez robienia badań zakończyć kwarantannę, bo po tym czasie nie zarażają. Jaka pewność, że tym osobą nie wyjdzie wynik pozytywny. To, że nie mają objawów, nie oznacza, że nie mogą mieć wyniku pozytywnego na COVID.

Dlaczego w związku z tym my, którzy siedzimy miesiącami w domu, nie możemy być zwolnieni z kwarantanny, izolacji. Przecież po 14 dniach nie zarażamy, wyniki nie są wiarygodne.

Czy to jakaś gra polityczna? Kto nas w końcu uwolni z tego bałaganu administracyjnego?

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejna jastrzębianka nie żyje z powodu wirusa Kolejna jastrzębianka nie żyje z powodu wirusa

COVID-19 powodem śmierci dwójki jastrzębian COVID-19 powodem śmierci dwójki jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Zofia11.07.2020 13:25

Tak działa nieudolne państwo stworzone przez POPiS

Sylwek10.07.2020 0:44

Czytając te wredne komentarze myślę że ludzie mózgu nie mają. Siedzieć nie marudzić. Nawet nie wiesz jaka to trauma dla małych dzieci. Zgłoście się jeden z drugim do sanepidu ze macie objawy szybko was zamkną. Przeżyjecie zobaczycie jak spędza się czas w presji i z płaczem dzieci. Kopalnia nie udziela informacji o wynikach z wymazobusow więc skończcie te brednie recytować. Trzeba się przekonać. Na kopalni to nawet wyniki się traciły. Więc słabi mnie jak takie bzdety piszecie. Co jeden to mądrzejszy

Paweł09.07.2020 16:20

do jastrzebianka. Ty nie masz pojęcia o czym piszesz nie wiesz co słowo niewola znaczy! Jak bys kobieto chciała aby ludzie beący na kwarantannie chodzili po mieście?! Co innego jak ktos mieszka sam , to wiadomo że z kwarantanny wcześniej wychodzi a jak miesza cała rodzina to trwa to dłuzej. Przestańcie ludzie p....ić, bo się słabo robi. Macie czas pobyc z rodzina bo czasem mieszkają wspólnie a nic o sobie nie wiedzą

Rboer09.07.2020 16:13

Siedziec i nie mareudzić. Macie okazje posiedziec z rodzina w domu bo tak to czasem nawet ludzie się nie widzicie.

korki taczer09.07.2020 11:06

Anna czopku jak dobrze zauważyłaś przesiewowych, czyli nie pobieranych w domu z wymazobusa.

Anna czII09.07.2020 8:08

Informacji o wynikach badań przesiewowych górników
udziela dana kopalnia

+ 48 222 500 115
Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

Chcesz uzyskać odpowiedź online?
Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi 

Informacje o wynikach badań w kierunku COVID-19
wyłącznie pod numerem
796 471 486

od poniedziałku do czwartku: od 15.00 do 20.00
piątek, sobota, niedziela: od 18.00 do 20.00

Anna09.07.2020 8:07

Jest napisane na stronie sanepidu ze wyniki górników i rodzin górniczych dowiaduje się na kopalni ! . Nauczcie sie czytać stronę pierwsza na sanepidzie.

,,Informacji o wynikach badań przesiewowych górników
udziela dana kopalnia"

Susanna09.07.2020 5:10

Do jastrzebianki
Chciałabym mieć taką agresję leki i depresję od samego siedzenia w domu
Co ta tepota

Damian09.07.2020 5:08

Tak jastrzębianko szykuj się na jesień bo bilet mam już kupiony a podobno wirus jest bezobjawowy hehe

Damian09.07.2020 5:07

Do jastrzębianka
Co ty wiesz o uk byłaś tam??
Odporność stadna mówi Ci to coś bo ja wogole nie nosiłam maseczki i ciągle pracowałem zatkało kakao?

Pokaż wszystkie opinie (18)