Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
11 sierpnia 2020

Jastrzębie zostanie czerwoną strefą?

Jastrzębie zostanie czerwoną strefą?
fot. UM Jastrzębie

Polska podzielona jest na trzy strefy zagrożenia epidemiologicznego: zieloną, żółtą i czerwoną. Ostatnio pojawiły się opinie, że w przypadku wzrostu liczy osób zakażonych, nie tylko poszczególne regiony, ale też cała Polska może być ogłoszona czerwoną strefą.

- Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy mieli istotne obostrzenia w całej Polsce - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W wywiadzie, którego minister zdrowia udzielił Polskiemu Radiu minister podkreślił, że w ostatnim czasie zwiększyła się w Polsce transmisja pozioma.

- To zarażanie się człowieka od człowieka zwiększyło się, jeszcze nie w sposób dramatyczny, ale jednak. Wpływ na to ma "pewna beztroska - zmniejszone dystansowanie się, brak maseczek oraz wesela, imprezy rodzinne i kluby, które nie powinny działać, a działają - mówił.

Obecnie kraj jest podzielony na trzy strefy: zielona z niewielką liczbą zakażeń, żółtą i czerwoną. Ministerstwo zdrowia na bieżąco monitoruje wskaźnik zakażeń i może zmienić zasięg poszczególnych stref.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
TPW12.08.2020 20:01

Brawo misiek! Połowa ludzi tutaj nie ogarnia matematyki na poziomie podstawówki. Pandemie mieliśmy ogłoszona przy 3 promilach zachorowań na świecie. Obecnie zachorowało na świecie 0,25% calej populacji. Ludzie budźcie się!

Lol12.08.2020 14:09

Do służby zdrowia zdaje się, że przychodnie i lekarze rodzinni nie pracują. Czepiłeś się nauczycieli, nie masz pewnie dzieci stąd to hasło. Ja mam już dość teleporad i płacenia prywatnie za wizyty, bo lekarz rodzinny siedzi zabarykadowany w przychodni. Też mi leczenie.

On12.08.2020 13:20

Historia prawdziwa: Przyjechal sanepid. Pobrali probke. Zostawili pobrana probke u pacjenta w domu. Przyslali wyniki z pozytywnym wynikiem. BRAWO SANEPID ! (Poszukajcie artykulu w necie)

Gość12.08.2020 13:02

Jastrzębie zostanie czarnym punktem

misiek12.08.2020 8:59

W skali całej populacji kraju to ilość wszystkich zakażeń, nie ważne czy fałszywych czy nie, jest znikoma. Nawet patrząc na województwa.

Te działania rządku są szkodliwe i mocno na wyrost. Ciekawe co dokładnie mają na celu.

karolek11.08.2020 23:19

Trzeba by znów zrobić wybory wtedy transmisja by spadła i politycy przekonywaliby nas, że wirusa to już w sumie nie ma i jest bezpiecznie.

Brak słów11.08.2020 21:57

Miasto prymitywnych ryli. To rzeczywiście szczególna kasta. Widać to w tym grajdole na każdym kroku. Będą się zarażać na dziesiątki sposobów , a dobiją ich bajtle w szkole.

Dog11.08.2020 21:05

do Robin

To prawda nie które Sklepy nie zwracaja uwagi na to że nie mają maseczek lub Przylbicy. I to chyba jest jeden duży minus. Moim zdaniem te osoby co nie mają założonych maseczek lub Przylbicy nie powinni być obslugiwane w danym Sklepie
A co chodzi o środek do dezynfekcji rąk - przewaznie znajduje się po prawej stronie przy drzwiach w większości Biedronek

Najlepiej to wprowadzić w całej Polsce Strefę Czerwona na minimum 2 lata z możliwością przedluzena na kolejne lata w nagłych sytuacjach

Wiejskiej 11.08.2020 20:51

Ludzie co wy wierzycie jaka pandemia czemu psy nie chorują i telewizja masakra z wami

TPW11.08.2020 18:43

Do robin: człowieku wyłącz już telewizor i napij się spirytusu, a co do maski z majtek, to tylko ze znoszonych działa wg najnowszych badań z Maseczjuset

Pokaż wszystkie opinie (22)