Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
15 stycznia 2021

Alarm w czterech mieszkaniach na Turystycznej

Alarm w czterech mieszkaniach na Turystycznej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Państwowa Straż Pożarna została zaalarmowana przez mieszkańców z ulicy Turystycznej, że doszło do uwolnienia się tlenku węgla. Przyczyną były niesprawne piecyki gazowe. 

W czterech mieszkaniach bloku przy ulicy Turystycznej w piątek rano załączyły się czujniki CO, wskazujące podwyższenie stężenia tlenku węgla. Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że w lokalach stwierdzono wadę przepływowych gazowych ogrzewaczy wody.

- Nakazano wyłączyć urządzenia z eksploatacji i nie używać do czasu usunięcia awarii. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał - informuje st. kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie najlepsze w wymianie kotłów grzewczych Jastrzębie najlepsze w wymianie kotłów grzewczych

Zaczadzone Jastrzębie. Przekroczone normy Zaczadzone Jastrzębie. Przekroczone normy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Dlaczego18.01.2021 11:00

Co kilka miesięcy chodzą z nakazu Spółdzielni Mieszkaniowej i badają czy piec gazowy nie wydziela tlenków, które mogą nas zatruć. Ale głupcy oszukują siebie i tak robią żeby tlenki nie zostały wykryte. Zasłaniają też kratkę wentylacji "żeby ciepłe powietrze nie uciekało".

Majk z Jejkowic15.01.2021 10:55

Przede wszystkim to powinni nakazać wyłączyć czujniki.

Gość15.01.2021 10:46

Pewnie szczelnie pozamykane okna. Żeby była dobra wentylacja musi być ciąg powietrza.

Generał Ogórcow15.01.2021 10:40

Taki czujnik to madra rzecz.