Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
12 maja 2021

Pijana młodzież na motocyklu

Pijana młodzież na motocyklu
fot. KMP Jastrzębie

Plaga pijanych kierowców szerzy się również wśród najmłodszych użytkowników dróg. Na początku maja policjanci zatrzymali 17-latków, którzy będąc pod wpływem alkoholu, jeździli na motocyklu.

Zdarzenia miało miejsce w czasie majówki, a dokładnie w dniu 1 maja, na ulicy Wielkopolskiej. Policjanci otrzymali informację, że 17-letni chłopak uderzał motocyklem w zaparkowane pojazdy.

- Mundurowi zatrzymali 17-letniego kierującego, który oświadczył, iż jechał tylko do garażu, aby zaparkować, a osobą, która wcześniej jeździła, jest jego kolega. Stróże prawa przy garażach zatrzymali następnego 17-latka, który przyznał się, że kierując pojazdem na ulicy Wielkopolskiej, wywrócił się pomiędzy pojazdami. Od młodych mężczyzn wyczuwalna była woń alkoholu z ust - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Pierwszy zatrzymany miał ponad 1 promil w wydychanym powietrzu, a drugi - 1,3 promila. Żaden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mogło dojść do tragedii. Policja szuka pirata drogowego Mogło dojść do tragedii. Policja szuka pirata drogowego

Sprzedawczyni z 3 promilami obsługiwała klientów Sprzedawczyni z 3 promilami obsługiwała klientów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
gfdsa15.05.2021 16:02

do Świtaja ich wysłać żeby zobaczyli czym kończy się szaleństwo na motorze

To już normalne12.05.2021 21:20

Młodzi szaleją jeżdżąc samochodami z włączoną głośną muzyką z głośnikami basowymi. Spotykają się na skate parku gdzie biegają również dzieci i spacerują właściciele psów ze swymi pupilami. Gdy już się nagadają przy głośnej muzyce i pracujących silnikach, startują z piskiem opon nie patrząc czy jakiś dzieciak nie wyskoczy tam gdzie jadą. To codzienność. Udawanie, że nic się nie dzieje w takich miejscach jak skate park blisko straży miejskiej i w jarze południowym to czekanie na nieszczęście. Parkingi przy skate parkach zastawiane są ich samochodami, nie dając miejsca do parkowania rzeczywistym użytkownikom tych miejsc zabawy w głośne skoki na deskorolkach. Co też nikogo nie cieczy bo trzask desek jest bardzo głośny.

Aviopszczolin12.05.2021 8:53

Marka Jastrzebie-Zdroj.

Kuzyn z miasta Czerwińsk12.05.2021 8:51

Karać, karać i jeszcze raz karać.

Natychmiastowo, dotkliwie i nieuchronnie.

Tak, żeby nie było naśladowców. Tak to już jest wśród Polaków katolików!