Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Sklep Medicanna
2 lipca 2021

Jastrzębskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa

Jastrzębskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa
fot.

4-letnie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 18, wspólnie z dziećmi z innych krajów, pobiły rekord Guinnessa - wykonały papierowy łańcuch, składający się z 18,1 tys. drzew.  Dzięki temu powstanie las składający się z 362 drzew.

Maja dopiero 4 lata i już spory sukces na koncie. Chodzą do Publicznego Przedszkola Nr 18 i wraz ze swoją nauczycielką Anną Bębenek  wzięły udział, wspólnie z dziećmi z innych krajów, w tworzeniu najdłuższego na świecie łańcuch papierowego składający się z 18,1 tys. drzew.

- Dzieci wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, przygotowywały drzewa według szablonu założyciela i pomysłodawcy projektu, Patryka Tremla z Austrii. Drzewa ozdabiane były według pór roku. Dzieci umieszczały na nich też swoje marzenia, rysowały rodzinę, najciekawsze miejsca w naszym kraju i mieście. Moja grupa wykonała ponad 200 takich drzew. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wykonania zadania. Jestem bardzo dumna z moich "Kaczuszek", ich zaangażowania i wytrwałości. Wszyscy bardzo się cieszymy, że udało nam się ustanowić Rekord Guinnessa - mówi Anna Bębenek, nauczycielka grupy „Kaczuszek” z PP18.

W projekcie wzięły udział dzieci z 25 krajów. Ich zaangażowanie ma realny wymiar. Na każde 50 papierowych drzew zostanie zasadzone jedno prawdziwe. Oznacza to, że dzięki całej akcji powstanie las liczący 362 drzewa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem

Uwaga! Nie przegap terminu zapisu do przedszkola Uwaga! Nie przegap terminu zapisu do przedszkola

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość04.07.2021 8:41

Wycięto drzewa, żeby przedszkolaki mogły wyprodukować śmieci. Genialne.

matka03.07.2021 6:49

Gratulacje!

@Instytut02.07.2021 20:00

Na pewno dużo mniej niż 362 drzewa, ktore dzieki temu zostana zasadzone
Bardziej mnie ciekawi kto to w ogóle wymyślil i jak bardzo potrzebował tego do rozwoju zawodowego :-D

Instytut02.07.2021 10:05

Ile drzew trzeba było wyciąć na tę makulaturę?