Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
2 lipca 2021

Jastrzębskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa

Jastrzębskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa
fot.

4-letnie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 18, wspólnie z dziećmi z innych krajów, pobiły rekord Guinnessa - wykonały papierowy łańcuch, składający się z 18,1 tys. drzew.  Dzięki temu powstanie las składający się z 362 drzew.

Maja dopiero 4 lata i już spory sukces na koncie. Chodzą do Publicznego Przedszkola Nr 18 i wraz ze swoją nauczycielką Anną Bębenek  wzięły udział, wspólnie z dziećmi z innych krajów, w tworzeniu najdłuższego na świecie łańcuch papierowego składający się z 18,1 tys. drzew.

- Dzieci wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, przygotowywały drzewa według szablonu założyciela i pomysłodawcy projektu, Patryka Tremla z Austrii. Drzewa ozdabiane były według pór roku. Dzieci umieszczały na nich też swoje marzenia, rysowały rodzinę, najciekawsze miejsca w naszym kraju i mieście. Moja grupa wykonała ponad 200 takich drzew. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wykonania zadania. Jestem bardzo dumna z moich "Kaczuszek", ich zaangażowania i wytrwałości. Wszyscy bardzo się cieszymy, że udało nam się ustanowić Rekord Guinnessa - mówi Anna Bębenek, nauczycielka grupy „Kaczuszek” z PP18.

W projekcie wzięły udział dzieci z 25 krajów. Ich zaangażowanie ma realny wymiar. Na każde 50 papierowych drzew zostanie zasadzone jedno prawdziwe. Oznacza to, że dzięki całej akcji powstanie las liczący 362 drzewa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przedszkole otrzymało 32 tys. zł Przedszkole otrzymało 32 tys. zł

Zadbaj o miejsce dziecka w przedszkolu Zadbaj o miejsce dziecka w przedszkolu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość04.07.2021 8:41

Wycięto drzewa, żeby przedszkolaki mogły wyprodukować śmieci. Genialne.

matka03.07.2021 6:49

Gratulacje!

@Instytut02.07.2021 20:00

Na pewno dużo mniej niż 362 drzewa, ktore dzieki temu zostana zasadzone
Bardziej mnie ciekawi kto to w ogóle wymyślil i jak bardzo potrzebował tego do rozwoju zawodowego :-D

Instytut02.07.2021 10:05

Ile drzew trzeba było wyciąć na tę makulaturę?