Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
27 września 2021

Uwaga na fałszywą kwarantannę!

Uwaga na fałszywą kwarantannę!
fot. pixabay

Kwarantanna stała się częścią życia w czasie pandemii i mieszkańcy już oswoili się z tą niedogodnością. Jednak ostatnio rozsyłane są fałszywe sms o nałożeniu kwarantanny. Rezczywistość covidowa jest wykorzystywana przez oszustów. 

Policja ostrzega przed fałszywymi sms-ami o nałożeniu kwarantanny. W treści znajduje się link do strony. Policja ostrzega, aby w żadnym wypadku nie otwierać takich wiadomości, gdyż jest to próba wyłudzenia danych.

- Przypominamy, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej.  Po skierowaniu na kwarantannę, osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play."- informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
To dotyczy antyszczepionkowców28.09.2021 18:12

Oni nie mają prawa wychodzić z domów. My nie chcemy aby covid znów zaatakował. Nie chcemy nawet lekko zachorować.

Paragraf27.09.2021 12:24

Policja i służby specjalne w Polsce są bezbronne wobec oszustów. Nie potrafią nikogo namierzyc. Za to świetnie idzie im pilnowanie schodów do nikąd i pałowanie kobiet. Panstwo z dykty i kartonu.

Anka.27.09.2021 10:21

A to wszystko przez urzędasów wszelakiej maści.

JestSuperJestSuper27.09.2021 10:04

Po powrocie do kraju spoza UE nakładana jest nielegalna kwarantanna! Nawet jak masz negatywny test to musisz mieć kwarantannę. O tym media milczą! Dlaczego?

Zołza z Zofiówki 27.09.2021 7:36

Ja właśnie dostałam takiego sms-a i siedzę w domu już czwarty tydzień ... a więc to było oszustwo .Dobrze że szef nic nie wie bo by mnie zwolnił i kazał oddać wypłatę ..

ja27.09.2021 7:16

"ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa."

Pani... jak jo mom ino nokje 3310, kupia se co inkszego po barbórce...