Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wynajmij biuro od 2 zł
23 lutego 2022

Będzie arena rowerowa w Jastrzębiu?

Będzie arena rowerowa w Jastrzębiu?
fot. Park Rowerowy w Jastrzębiu / facebook. com

Park rowerowy w Jastrzębiu to pomysł na realizację z budżetu obywatelskiego. Grupa mieszkańców myśli o stworzeniu areny rowerowej dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Park rowerowy miałby znajdować się w jarze przy ulicy Turystycznej, za siedzibą urzędu Miasta, plac w sąsiedztwie skateparku. Autorzy pomysłu wnioskują wykonanie projektu w trzech etapach. Każdy, kto chce poprzeć tę inicjatywę, może dołączyć do wydarzenia utworzonego na portalu Facebook.

I etap. Przeznaczenie dla dzieci i początkujących kolarzy górskich, długość: ok. 300 m.

Nawierzchnia: równa, utwardzona, trudności: ciasne zakręty z bandami i bez, gdzie rzadko będzie można napotkać niewielkie naturalne przeszkody (kamienie, korzenie), śliskie lub luźne podłoże (drobne kamyki), wymagane umiejętności: skuteczne skręcanie i hamowanie

II etap. Trasa niebieska. Przeznaczenie: dla każdego średniozaawansowanego kolarza górskiego, długość: ok. 220-300 m, nawierzchnia: równa, utwardzona, trudności: ciasne zakręty z bandami i bez, gdzie rzadko będzie można napotkać niewielkie naturalne przeszkody (kamienie, korzenie), śliskie lub luźne podłoże (drobne kamyki), wymagane umiejętności: skuteczne skręcanie i hamowanie, podstawowe umiejętności jazdy na rowerze górskim.

III etap. Rozbudowa w kolejnych latach istniejącej trasy dirtowej oraz budowa trasy czerwonej naturalnej enduro.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają

Straż Miejska nagradza rowerzystów Straż Miejska nagradza rowerzystów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Do "dziś 7:43"24.02.2022 18:27

Na jakiej zasadzie i z czyjego polecenia ma w Jastrzębiu pojawić się nowy inwestor? To on - inwestor, decyduje gdzie chce wyłożyć swoje pieniądze. Gdyby zastanawiał się czy warto zainwestować w Jastrzębiu, wystarczy, że przeczyta kilka bezsensownych komentarzy autorów, którzy myślą, że nadal ten kto rządzi może wszystko nakazać. Czy w Jastrzębiu można znaleźć błyskotliwych pracowników, którzy dadzą radę pracować według poleceń inwestora?

Do Urzędników UM24.02.2022 18:21

Zamiast tej areny, należy pilnie wybudować osłonę przeciwdźwiękową przy skate parku. Każdy trzask po skoku na deskorolce, każdy krzyk jest słyszalny w trzech najbliższych blokach. Dźwięk odbija się od drzew lasku pomiędzy skate parkiem a Urzędem Miejskim.
Dlaczego urzędnicy nie reagują na wielokrotne zgłoszenia problemu. Czy dlatego, że już urzędników niema? Zamiast nich są pracownicy nie mający pojęcia o swych powinnościach względem mieszkańców. Czy kierujący poszczególnymi działami i ich szefowa czyli Pani Prezydent mają już dosyć tej pracy bo niewiele im wychodzi.

24.02.2022 7:43

"Nikt z zarządu miasta nie może wydać komuś polecenia inwestowania."

Ale za to doradca strategiczny pani burmistrz wydaje polecenia przekierowywania inwestorów do Wodzisławia.

Po czeskim KES, raciborskich Eko-Oknach pojawił się trzeci duży inwestor. A wszyscy mieli być tu w Jastrzębiu.

do "Dziś o 7:11"23.02.2022 22:08

Inwestorzy to ludzie, którzy mają pieniądze i chcą je dobrze zainwestować. Nikt z zarządu miasta nie może wydać komuś polecenia inwestowania. Już powstaje kolejne centrum handlowo usługowe na wprost OBI. Inwestor ryzykuje swoje pieniądze. Tam będzie zatrudnionych kilkadziesiąt osób. Możliwe, że ten pomysł wypali i będzie się cieszył dużą popularnością.

Jakie wybory?23.02.2022 22:01

To budżet obywatelski.

@Pies Barona Munchhausena23.02.2022 17:08

No wlasnie. Przypadek?

Olek23.02.2022 12:32

Rewelacyjny pomysl. Bravo chłopaki! Z całego serca Wam kibicuje, aby pomysł wypalił!

Pies Barona Munchhausena23.02.2022 7:43

Arena to jest w cyrku.

Jaszczymbiok23.02.2022 7:23

i to jest świetny pomysł! a nie jakiś napis "I <3 Jaszczymbie"

czerwony Romek 23.02.2022 7:13

Im bardziej będą zbliżać się wybory tum więcej rzeczy będzie w jastrzebiu a po wyborach nie będzie nic .

23.02.2022 7:11

Od razu widać, że Pani burmistrz dba o swoich poddanych rowerzystów, bo jest i żelazny szlak rowerowy, system rowerów miejskich, a teraz powstanie arena rowerowa. BRAWO! Ale, żeby nie umniejszać tych niewątpliwych sukcesów, broń Boże, chciałbym tylko zapytać, kiedy pojawi się w tej upadającej osadzie górniczej chociaż 1 (słownie JEDEN) nowy inwestor, zatrudniający na początek chociaż 10 pracowników? Bo ja wiem i rozumiem, że podczas pierwszej kadencji się nie udało, bo przecież niby byli jacyś przyczajeni, ale nie ośmielili się stawić przed majestatem pani burmistrz, a to nie jest absolutnie przecież jej wina, no ale teraz druga kadencja trwa... no i co?

23.02.2022 5:58

To bardzo dobra inicjatywa. Ten pan, co regularnie wypisuje tutaj swoje niezadowolenie z odgłosów wieczornych dochodzących od strony skateparku z całą pewnością będzie zadowolony, gdyż te odgłosy zostaną nareszcie stłumione. Stłumione co prawda przez znacznie głośniejsze odgłosy dochodzące z parku rowerowego, ale ok.