KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Wesele w Dąbrówce
22 kwietnia 2022

Akcja ratunkowa w JSW zakończona

Akcja ratunkowa w JSW zakończona
fot. pixabay

Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła trudną decyzję zaprzestania akcji ratunkowej w kopalni "Pniówek". Pod ziemią zostało 7 górników. 

Akcja ratownicza w kopalni Pniówek w Pawłowicach ogranicza się do izolacji rejonu katastrofy. Taką decyzję – ze względu na duże zagrożenie kolejnymi wybuchami metanu i bezpieczeństwo zastępów ratowniczych – podjął sztab kryzysowy poszerzony o naukowców

– To są bardzo trudne decyzje, musimy jednak myśleć o bezpieczeństwie ratowników. Wysyłanie ich w tak niebezpieczny rejon byłoby ryzykowne i tym samym bardzo nieodpowiedzialne – powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Informacja od moderatora: Niektóre z komentarzy są usuwane na prośbę JSW, ponieważ stanowią pomówienie firmy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW prowadzi odpowiedzialny biznes JSW prowadzi odpowiedzialny biznes

Cyberataki na kopalnie to realne zagrożenie Cyberataki na kopalnie to realne zagrożenie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Byłymieszkaniec..23.04.2022 20:38

Czekam od 2018 roku kiedy to w Jastrzębiu Zdroju było trzęsienie ziemi...Potwierdzone przez znajomego geologa , na decyzję władz miasta dotyczącą rozwoju ...Rozwoju mam na myśli programu dla potencjalnych inwestorów...Czegokolwiek czego nie,zrobione od kilkudziesięciu lat.!!!. Co robią ci politycy w tym mieście ? Przecież mądrych ludzi nie brakuje..Dlaczego nie można wykorzystać węgla o zrobić z tego miasta coś na skalę światową.. Żeby w końcu Ci biedni ludzie mogli powoli wychodzić " na powierzchnię...To czas czas coś zrobić w kierunku rozwoju...Szkoda że nie jestem milionerem..

Pniówek 22.04.2022 22:17

Dobre pytanie zależy czy przed czy po 0:00

Ja22.04.2022 21:42

Musisz być gorol z Warszawy jak nie wiesz kto rządzi na Pniówku oczywiście jak nie jest pod wpływem Kozioł

Z Pniówka. 22.04.2022 21:08

Pełniący obowiązki dyrektora jest Marcin Mikołajczyk ale to jest wydmuszka a nie dyrektor. Żenada, w ogóle go nie widać po tym wybuchu. Nie udziela informacji mediom, nie próbuje rozmawiać z rodzinami poszkodowanych. Nic. Zero. Znikł. Żenada...

122.04.2022 20:00

Nie ma od miesiąca tylko p.o. Tak działa zarząd niestety.

Jas-Mos 22.04.2022 15:45

Kto jest dyrektorem na Pniówku