Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
12 września 2012

Gość z USA odwiedził jastrzębskich strażaków

Gość z USA odwiedził jastrzębskich strażaków
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

We wtorek, 11 września w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju gościł kapitan straży pożarnej z Miami na Florydzie, Ireneusz Fajkis. Spotkanie poświęcone było organizacji jednostek straży pożarnej w Polsce i USA.

W trakcie nieformalnej wizyty rozmawiano głównie na temat sposobów organizacji jednostek ochrony przeciwpożarowej w Polsce i USA. Nie zabrakło także pytań o finanse straży, zarobki i przywileje emerytalne dla strażaków.

Kapitan Ireneusz Fajkis podzielił się także wspomnieniami z najtrudniejszych akcji ratowniczych w których brał udział m.in. usuwania skutków huraganu Katrina w 2005 roku, czy interwencji po trzęsieniu ziemi na Haiti. W zamian od polskich kolegów mógł dowiedzieć się o sposobie szkolenia i dysponowania jastrzębskiej Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, czy na własne oczy zobaczyć sprzęt na jakim pracują polscy strażacy.

Ireneusz Fajkis pochodzi z Żor. Do Stanów Zjednoczonych wyemigrował 26 lat temu. Tam rozpoczął pracę w straży pożarnej w Miami. Mimo, że udało mu się ułożyć życie za oceanem, chętnie korzysta z każdej możliwej okazji aby odwiedzić rodzinne strony.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
okutwa!13.09.2012 11:12

Irek z Ameryki był w polsce i nic o tym w telewizji?

łaaaał13.09.2012 7:13

ŁoooŁ, a u nas w pracy był Vaclav z Czech, bedzie o tym materiał?

onkla012.09.2012 10:50

Od razu widać, że Amerykanin :P Spodziewałam się jakiegoś John'a :D a tu niespodzianka i wpadł do nas Ireneusz i to z Żor :D