Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
17 października 2012

Krzysztof Gadowski odpisuje prezydentowi na list

Krzysztof Gadowski odpisuje prezydentowi na list

Poseł Krzysztof Gadowski udzielił dziś odpowiedzi prezydentowi Marianowi Janeckiemu na list, który ten wysłał do posła na początku października. Sprawa dotyczy wypowiedzi posła na temat Drogi Głównej Południowej.

Na początku października prezydent Marian Janecki wysłał do posła list w sprawie wypowiedzi Gadowskiego w czasie konferencji prasowej. Wypowiedź dotyczyła Drogi Głównej Południowej. Poseł powiedział, że "na zmniejszenie atrakcyjności Jastrzębia wpłynie to, że Jastrzębie nie wybudowało obwodnicy, którą praktycznie od 2005 roku miało właściwie gotową w fazie projektu, a środki finansowe z budżetu też były na ten cel". Prezydent w liście zarzucił Krzysztofowi Gadowskiemu manipulację i wprowadzanie mieszkańców w błąd.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w środę, Gadowski tłumaczył, że DGP to bardzo ważna inwestycja. - Droga Główna Południowa bardzo mi leży na sercu bo od samego początku do jej realizacji uczestniczyłem w projekcie - od projektowania, koncepcji, zabiegania o środki z Unii Europejskiej, jak i te od Marszała Województwa Śląskiego - powiedział Krzysztof Gadowski spotkaniu z dziennikarzami.

Poseł zaznaczył, że jego starania o tą inwestycję mogą pójść na marne. - Słysząc o przerwaniu w pewnym okresie przez wykonawcę robót i przesunięciu terminu ukończenia pierwszego etapu inwestycji, mam obawy, że moje starania i praca wielu osób mogą pójść na marne (...) Sprawą, która mnie niepokoi i niewątpliwie będzie uciążliwa dla mieszkańców, jest zwiększenie ilości przejeżdżających pojazdów (zwłaszcza tirów) przez miasto, z uwagi na oddanie wiosną 2013 r. do użytku autostrady A1 w Mszanie - czytamy w liście.

Całą odpowiedź na list Mariana Janeckiego można przeczytać tutaj.

Marian Janecki wspomniał w swoim liście również o tym, że skoro tematem konferencji były sprawy samorządowe należało zaprosić władze miasta. Tak się jednak nie stało. Gadowski tłumaczył dlaczego: - Konferencja z udziałem Wiceministra Gospodarki Tomasza Tomczykiewicza i Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny nie była poświęcona sprawom samorządowym, a goście nie wykazali chęci spotkania z Panem. Jeśli podczas konferencji dotknięto spraw samorządowych, to za przyczyną dziennikarzy, którzy mają prawo do zadawania różnych pytań - zaznaczył w odpowiedzi Krzysztof Gadowski.

Zwrócił też uwagę na sposób, w jaki sprawa została załatwiona. Dziennikarze list od prezydenta otrzymali w formie elektronicznej 4 października. Dopiero dzień później dotarł on do biura poselskiego. 

- Szacunek wymaga od osoby, która ten list pisze, żeby poczekać aby adresat ten list najpierw przeczytał - powiedział Krzysztof Gadowski. 

Krzysztof Gadowski powiedział też, że nie rozumie dlaczego Marian Janecki musiał do niego wysłać list pocztą, skoro Urząd Miasta i biuro poselskie znajdują w tak niewielkiej odległości, że można było się spotkać i o tym porozmawiać.

Zobacz też: Janecki oburzony słowami posła Gadowskiego

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Namierzyli go nocą i trafił do zakładu karnego Namierzyli go nocą i trafił do zakładu karnego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
kefefekefefe19.10.2012 23:50

Wszyscy, jakkolwiek związani z Kongresem Liberalno-Demokratycznym, powinni być już dawno na śmietniku historii... Banda Aferałów

Olek19.10.2012 17:16

Szanowny Panie pośle niech przy tej okazji swojemu szefowi powie:"Drzewo jest tak samo uprawą, jak marchew i powinno należeć do mnie, skoro z mojej ziemi wyrosło podlewane moim potem. Władzę, która zabrania wycinania prywatnych drzew trzeba obalić, jak zepsuty pień!". Musiałem wydeptać wiele ścieżek w UM,aby uzyskać pozwolenie na wycinkę starych drzew na prywatnej posesji.Czy według Pana jest to normalne? To jest problem niejednego mieszkańca,niech Pan wstawi się za nami biednymi Polakami.

cukero19.10.2012 12:23

Lemingi się już pogubiły - decydujcie się, czy ma współpracować z plandeką obywatelską, czy ma budować szybko. Albo jedno, albo drugie...

Gershwin19.10.2012 8:39

Prezydent niech sie zajmie miastem a nie korespondencja z posłem. U posła powinien być przynajmniej raz w miesiacu i mówić mu w czym potrzebuje wsparcia dla miasta i współpracować a nie kłócić się. Takie postępowanie Janeckiego to zupełny brak instynktu. Współpracuje się z opcja rządząca zeby coś dla miasta zrobić a nie z opozycją (koalicja z SLD i PiS).

Stop19.10.2012 8:13

Wiec ten Janecki ma już co najmniej 4 lata spóźnienia pewnie będzie jak zawsze 7 lat patrz hala itp. No cóż tygodnie miesiące lata mijają chłop cały czas na wycieczkowych wczasach i bankietach za nasze podatki

podłożył19.10.2012 8:04

Jak pamietam to projekt tego mostu z którym tyle problemów zrobił PIS. Ato platformie świnie podłożyli !

cukero19.10.2012 0:02

Odcinek A1 z Gliwic do Czech miał być oddany w styczniu 2010.

Pokaż wszystkie opinie (39)