Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
7 listopada 2012

Już nie chcą toru kartingowego w Jarze Południowym

Już nie chcą toru kartingowego w Jarze Południowym
fot. jastrzebieonline.pl / rat

Od ponad roku jastrzębianie mogli korzystać z toru kartingowego znajdującego się w Jarze Południowym. Teraz mieszkańcy chcą aby przedsiębiorca zaprzestał tam działalności i uprzątnął teren.

Tor gokartowy został otwarty 10 czerwca 2011 roku. Jastrzębianom, szczególnie młodym, spodobał się pomysł nowej rozrywki choć rozmiar toru, w porównaniu z tym w pobliskim Wodzisławiu, jest dużo mniejszy.

Radny Jerzy Lis (SLD) złożył interpelację do władz miasta w imieniu mieszkańców pobliskich ulic oraz "osób pragnących wypocząć w spokoju" w sprawie toru kartingowego. Radny zaznaczył, że od blisko dwóch lat rekreacyjna część Jaru jest zagracona zużytymi oponami samochodowymi, które stanowią barierę toru.

- Tor gokartowy zajmuje centralną część Jaru Południowego uniemożliwiając m.in. wjazd do Jaru Południowego od strony łącznika ulicy Mazowieckiej, Wielkopolskiej i Cieszyńskiej, blokuje ustawienie wesołego miasteczka czy cyrku, oraz organizację dużych imprez sportowo-rekreacyjnych - pisze w interpelacji radny.

Według słów radnego, gokarty stały się uciążliwe nie tylko dla mieszkańców pobliskich bloków, ale i organizatorów imprez w Jarze Południowym. Mieszkańcom przeszkadzają również spaliny, które wydzielają się z pojazdów.

- Można obecnemu dzierżawcy wskazać inne miejsce, nie wzbudzające protestów mieszkańców - proponuje Jerzy Lis.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Gość09.11.2012 16:17

Kasiu, cieszę się, że Obi Ci się podoba:) Może powinnaś wybierać inną trasę, chociaż masz rację co do wyglądu;p

Kasia08.11.2012 23:19

wygląda to strasznie aż wstyd, wiecznie to stoi puste a można by było jakoś inaczej to zużytkować i mieszkam daleko od tego miejsca ale jeżdże do Obi i to widzę - totalny brak gustu

Gość08.11.2012 16:11

może właśnie estetyka przeszkadza mieszkańcom? miasto powinno kupić i wypożyczyć za niewielką opłatą namiot dla kartów? dobrze jest zarabiać na namiocie i dobrze jest mieć namiot:)

antykat08.11.2012 7:41

Panie LIS, może złoży na pan interpelację do do władz miasta w imieniu mieszkańcow pobliskich ulic oraz jak to pan ujął "osób pragnących wypocząć w spokoju", czyli moim, żeby zkiliwidować kościoły, gdyż dochodzące codziennie (6:30, 12:00, 21:00, itd.) odgłosy dzwonienia, oraz zgormadzen sekty katolickiej w każdą niedziele doprowadzają mnie do szału!!

Izabela08.11.2012 6:05

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kaskę .Co nie jak tak ;)))

łehehe07.11.2012 22:59

trzeba strzelać

Gość07.11.2012 22:08

Rozumiem iż Mieszkańcom nie przeszkadzają już unoszące się spaliny oraz hałas które pędzą do Nich prosto z ulicy Mazowieckiej, Wielkopolskiej oraz Małopolskiej jednak strasznie denerwuje ich jeżdżące od czasu do czasu gokarciątko.

A cyrk i wesołe miasteczko to jest mieszkańcom tak potrzebne by chyba tylko pokazywać cyganów i maltretowane zwierzęta ku uciesze dzieci ...

Pokaż wszystkie opinie (34)