Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 grudnia 2012

W ZSH o misjach franciszkańskich w Afryce

W ZSH o misjach franciszkańskich w Afryce
fot. Zespół Szkół Handlowych

Zespół Szkół Handlowych odwiedził ojciec Dymitr Żeglin, prowincjonalny sekretarz ds. ewangelizacji misyjnej. Opowiadał on o realiach życia i misji ewangelizacyjnej w Afryce.

Od 2002 roku Gimnazjum nr 5 współpracuje z Sekretariatem ds. Ewangelizacji Misyjnej w Katowicach. Szkoła finansuje naukę dzieciom z parafii Rafai w Republice Środkowej Afryki. W ramach 10-lecia współpracy jastrzębską szkołę odwiedził Prowincjonalny Sekretarz ds. Ewangelizacji Misyjnej, ojciec Dymitr Żeglin.

Franciszkanin spotkał się z uczniami gimnazjum, technikum oraz szkoły zawodowej, a także uczniami szóstych klasy szkoły podstawowej. Opowiadał on o realiach codziennego życia afrykańskich dzieci oraz o nowej szkole w Rafai, która powstała m.in. dzięki wsparciu Zespołu Szkół Handlowego.

-  Afrykańskie dzieci, które na co dzień ciężko pracują, garną się do nauki. Szkoła jest dla nich jedyną rozrywką. Ale chętnych do nauki jest o wiele więcej niż zgromadzonych środków,  dlatego tak ważne jest finansowe wsparcie szkoły w Rafai - informuje szkoła.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych

Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!