Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 stycznia 2013

Zima utrudnia życie kierowcom w Jastrzębiu

Zima utrudnia życie kierowcom w Jastrzębiu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Lodowisko na ulicy, pługopiaskarki w rowach, prędkość zredukowana do minimum - tak wygląda dzień na ulicach naszego miasta. Zima zaatakowała i sprawiła wiele trudności na drogach.

Od samego rana sytuacja na ulicach Jastrzębia wyglądała fatalnie. Trudne warunki sprawiły, że jedna z pługopiaskarek, która wyjechała żeby odśnieżyć drogi nie mogła podjechać pod górkę i zablokowała ruch. Z tego powodu utworzył się korek o długości około 5 kilometrów! Inny pług przy ulicy Północnej zakopał się na poboczu i trzeba było go po prostu popchnąć.

Kierowcy muszą jeździć bardzo wolno, szczególnie na rondach kierowcy redukują prędkość do niezbędnego minimum.

Od północy obowiązuje drugi stopień zagrożenia zimowego. Oznacza to, że wszystkie służby odpowiedzialne za odśnieżanie ulic i chodników stale monitorują sytuację i działają od razu, gdy pojawią się problemy.

Jak poinformowała nas jastrzębska straż miejska, na terenie Jastrzębia nie było szczególnie trudnych sytuacji związanych z odśnieżaniem. Mieszkańcy też nie zgłaszali większych problemów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość11.01.2013 16:29

Wodzisław jak co roku oszczędza ślizgawka w całym powiecie

Marcin10.01.2013 22:17

Jastrzębie jest odśnieżane bardzo dobrze, jeżdżę codziennie do Cieszyna tam jest tragedia! pług i solarka w tym mieście to jak yeti - podobno jest ale nikt go nie widział

arshavinarshavin10.01.2013 21:05

To samo jest jak się wjeżdża do Rybnika, drogi czarne jak po deszczu, widocznie posypane solą, a w Jastrzębiu tragedia... jakieś śnieżne koleiny, ślisko itd...

ja10.01.2013 20:31

Do Żor jeżdżę codziennie. Zaczynam zauważać, że przy wjeździe do Żor odśnieżone super. Im dalej w głąb tym gorzej. Czyżby żorski marketing jak z całym tym żałosnym miastem?

Jabcok10.01.2013 20:21

Drogi zaczęli odśnieżać po 6-00 rano no ale o chodnikach to już zapomnieli,masakra.........

Jan10.01.2013 20:20

Co to za wiekowe pługi mają które gdy sypnęło trochę śniegu od razu się zakopały??A co to będzie jak sypnie więcej śniegu............
Dziś rano wracałem z pracy i każdy kierowca autobusu klnął jak szewc na służby odśnieżające których po prostu nikt od 4 rano nie widział na drogach.......

przemkoprzemko10.01.2013 19:25

Moim zdaniem firmy się nie popisały z odśnieżaniem. Śnieg padał całą noc, a zaczęli odśnieżać po godzinie 6 rano ... :/ zimowy sen ?

Pokaż wszystkie opinie (13)