Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Queens Chicken
14 stycznia 2013

Pościg z Jastrzębia do Łazisk za złodziejami paliwa

Pościg z Jastrzębia do Łazisk za złodziejami paliwa
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W czwartek policja otrzymała informację z jednej ze stacji paliw o kradzieży paliwa na kwotę 1300 złotych. Patrol policji odnalazł wskazany samochód i nakazał zatrzymanie. Wtedy kierowca przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Pawłowic.

- W Pawłowicach mężczyzna przejechał przez krawężnik, omijając tym samym ustawioną przez pszczyńskich policjantów blokadę. Do pościgu za uciekającym już w stronę Katowic golfem, włączyły się inne policyjne patrole. Swoją brawurową jazdą, kierowca wielokrotnie stwarzał poważne zagrożenie w ruchu, łamiąc przy tym wszelkie przepisy drogowe - relacjonują policjanci.

Kierowca został zatrzymany w Łaziskach Górnych, chwilę po tym jak uderzył w opla, który czekał przed skrzyżowaniem na zielone światło. Mężczyźni zostali szybko obezwładnieni i zatrzymani.

- Jak się okazało, cała trójka w wieku 18,19 i 20 lat pochodzi z Jaworzna. Szybko wyszło na jaw, że kierowcą golfa był najmłodszy z nich, który nie posiada uprawnień do jazdy samochodem. Mało tego, stróże prawa ustalili, że jastrzębskie tablice rejestracyjne wcale nie należą do golfa i pochodzą z kradzieży, której mężczyźni dopuścili się zanim przyjechali na stację benzynową - informuje policja. 

W samochodzie znaleziono także osiem beczek wypełnionych blisko 250 litrami oleju napędowego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Jaworznianom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość16.01.2013 20:15

BP

Marek15.01.2013 22:37

Dziwicie siee..?. Paliwo drogie choc troche teraz spadło , niech rząd zacznie cos robic w koncu jak juz takie rzeczy sie dzieja..

gość15.01.2013 19:16

co za stacja?

gość14.01.2013 20:29

no i bardzo dobrze brawo policja