Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
14 stycznia 2013

Pościg z Jastrzębia do Łazisk za złodziejami paliwa

Pościg z Jastrzębia do Łazisk za złodziejami paliwa
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W czwartek policja otrzymała informację z jednej ze stacji paliw o kradzieży paliwa na kwotę 1300 złotych. Patrol policji odnalazł wskazany samochód i nakazał zatrzymanie. Wtedy kierowca przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Pawłowic.

- W Pawłowicach mężczyzna przejechał przez krawężnik, omijając tym samym ustawioną przez pszczyńskich policjantów blokadę. Do pościgu za uciekającym już w stronę Katowic golfem, włączyły się inne policyjne patrole. Swoją brawurową jazdą, kierowca wielokrotnie stwarzał poważne zagrożenie w ruchu, łamiąc przy tym wszelkie przepisy drogowe - relacjonują policjanci.

Kierowca został zatrzymany w Łaziskach Górnych, chwilę po tym jak uderzył w opla, który czekał przed skrzyżowaniem na zielone światło. Mężczyźni zostali szybko obezwładnieni i zatrzymani.

- Jak się okazało, cała trójka w wieku 18,19 i 20 lat pochodzi z Jaworzna. Szybko wyszło na jaw, że kierowcą golfa był najmłodszy z nich, który nie posiada uprawnień do jazdy samochodem. Mało tego, stróże prawa ustalili, że jastrzębskie tablice rejestracyjne wcale nie należą do golfa i pochodzą z kradzieży, której mężczyźni dopuścili się zanim przyjechali na stację benzynową - informuje policja. 

W samochodzie znaleziono także osiem beczek wypełnionych blisko 250 litrami oleju napędowego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Jaworznianom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość16.01.2013 20:15

BP

Marek15.01.2013 22:37

Dziwicie siee..?. Paliwo drogie choc troche teraz spadło , niech rząd zacznie cos robic w koncu jak juz takie rzeczy sie dzieja..

gość15.01.2013 19:16

co za stacja?

gość14.01.2013 20:29

no i bardzo dobrze brawo policja