Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Queens Chicken
31 stycznia 2013

Akcja policji: dziś mundurowi skupią się na pieszych

Akcja policji: dziś mundurowi skupią się na pieszych
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W ramach wojewódzkiej kampanii “Żeby Być - Trzeba Żyć” jastrzębscy policjanci prowadzą przez cały czwartek działania pod kryptonimem "Kontrola drogowa - Piesi".

- Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych - wyjaśnia policja.

W akcję zaangażowani są policjanci z drogówki, prewencji, a także funkcjonariusze straży miejskiej prowadzone. Działania rozpoczęły się o godzinie 8:00 i potrwają do godziny 16:00.

Policjanci kontrolują szczególnie te miejsca, w których ruch pieszych jest największy. - Działania ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do niechronionych użytkowników ruchu drogowego, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów - wyjaśnia jastrzębska komenda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Magdalenaaa31.01.2013 16:13

hahaha "akcja liść dębu" dobre :D

troll bagiennytroll bagienny31.01.2013 11:22

A co będą łapanki na ulicach , strach się bać. W Polsce wszystko robi się akcyjnie, akcja pieszy, akcja znicz, akcja ferie . akcja liść dębu .
Policja ma dbać o bezpieczeństwo całą dobę , a nie od 8.00 - 16.00