Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
31 stycznia 2013

Akcja policji: dziś mundurowi skupią się na pieszych

Akcja policji: dziś mundurowi skupią się na pieszych
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W ramach wojewódzkiej kampanii “Żeby Być - Trzeba Żyć” jastrzębscy policjanci prowadzą przez cały czwartek działania pod kryptonimem "Kontrola drogowa - Piesi".

- Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych - wyjaśnia policja.

W akcję zaangażowani są policjanci z drogówki, prewencji, a także funkcjonariusze straży miejskiej prowadzone. Działania rozpoczęły się o godzinie 8:00 i potrwają do godziny 16:00.

Policjanci kontrolują szczególnie te miejsca, w których ruch pieszych jest największy. - Działania ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do niechronionych użytkowników ruchu drogowego, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów - wyjaśnia jastrzębska komenda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Magdalenaaa31.01.2013 16:13

hahaha "akcja liść dębu" dobre :D

troll bagiennytroll bagienny31.01.2013 11:22

A co będą łapanki na ulicach , strach się bać. W Polsce wszystko robi się akcyjnie, akcja pieszy, akcja znicz, akcja ferie . akcja liść dębu .
Policja ma dbać o bezpieczeństwo całą dobę , a nie od 8.00 - 16.00