Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
6 marca 2013

Roman Foksowicz wiceprzewodniczącym RM?

Roman Foksowicz wiceprzewodniczącym RM?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Po odejściu Damiana Gałuszki z klubu radnych Platformy Obywatelskiej, radni tej partii chcą jego odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta i powołanie w to miejsce swojego kandydata.

Kandydatem PO jest przewodniczący klubu Roman Foksowicz. Jego kandydatura na to stanowisko miała być przedstawiona do głosowania w czasie poprzedniej sesji rady miasta, kiedy to dotychczasowy wiceprzewodniczący Damian Gałuszka miał zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Tak się jednak nie stało.

Według ustaleń z początków kadencji w prezydium rady miały zasiadać osoby reprezentujące wszystkie kluby radnych. Jest jednak taka możliwość, że zmiana wiceprzewodniczącego wcale nie musi nastąpić, nie jest to bowiem uregulowane prawnie.

18 marca ma się odbyć prezydium rady na której kwestia wiceprzewodniczącego miała zostać poruszona.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
obi07.03.2013 6:38

Polityka weszła w krew panu prezydentowi ale tym szkodzi tylko miastu i jego mieszkańcom więc może się zdarzyć że partia opozycyjna jaką jest PO nie będzie miała wiceprzewodniczącego. Marian "czuwa"...

coświem06.03.2013 22:21

Chyba takiej rady i takiego prezydenta jak w naszym mieście nigdzie nie ma. Wstyd, kumoterstwo, obłuda i hipokryzja oraz nie wiem co jeszcze. W każdej radzie tak jest, że niepisanych umów też się dotrzymuje. Skoro z każdej opcji miał być wiceprzewodniczący to tak powinno zostać. Nie przepadam ani za jednym ani za drugim panem, ale Foksowicz to przynajmniej coś stara się robić, a Gałuszka? Bez honoru, za namową Janeckiego chce kasę brać za nic i myśli, że zrobi tym na złość PO.. Nie jestem członkiem żadnej partii i nigdy nie będę, ale do zadań opozycji czyli PO w Jastrzębiu należy pilnowanie władzy, patrzenie im na ręce i krytykowanie. Marian natomiast zamiast odnieść się do ich krytyki merytorycznie, to nazywa to polityką, a sam uprawia ją bardziej niż ktokolwiek inny. Popatrzcie tylko, Janecki i polityka to już małżeństwo! .

urzędnik06.03.2013 18:45

Wolę Gałuszkę na tym stanowisku bo się chłop opamiętał i opuścił to zło,co by znaczyło,że myśli nieco lepiej niż Foksowicz. Trzymam kciuki za Panem Gałuszką.

Stefan06.03.2013 16:12

Tylko nie to.

Gość06.03.2013 15:51

Honor i Ojczyzna....gdzie te czasy i gdzie Ci ludzie ?

:)06.03.2013 15:16

Nie! to my wstydzimy się Warszawki

Obeznany06.03.2013 10:55

Jak Gałuszka zostanie to będzie już przegięcie. Widać przecież gołym okiem że od dłuższego czasu Janecki i jego świta chce odciąć PO od wszystkiego co się da... I on mówi ze nie uprawia polityki. Jest Pan hipokrytą Panie Janecki!

Pokaż wszystkie opinie (8)