Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
27 maja 2013

Ratownicy z całego kraju przyjadą do Jastrzębia

Ratownicy z całego kraju przyjadą do Jastrzębia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

27 maja rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Tym razem impreza odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju i weźmie w niej udział kilkanaście zespołów.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w poniedziałek w kinie "Centrum". We wtorek rozpoczną się zawody. Weźmie w nich udział kilkanaście zespołów z całej Polski. Uczestnicy zmierzą się w siedmiu konkursach, które oceniane będą przez licencjonowanych sędziów. Na razie wiadomo w jakich konkurencjach wezmą udział - o konkretnych zadaniach uczestnicy dowiedzą się dopiero w dniu zawodów.

- Konkursów będzie siedem, jeden z pewnością będzie dotyczył osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Ale to do momentu rozpoczęcia zawodów pozostaje  tajemnicą. Zespoły ratownicze dopiero w dniu konkursowym dowiedzą się, w jakiej pozorowanej akcji będą uczestniczyć. Wszystkie zdarzenia zostały wymyślone i do tej pory jeszcze nikomu się nie przytrafiły, ale mogą się przecież wydarzyć. Musimy więc być na taką okoliczność przygotowani. Musimy ćwiczyć. - powiedział Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Ćwiczenia odbywać się będą w różnych miejscach na tererenia naszego miasta - na przykład w galerii Zdrój, przy kopalni Borynia i w Parku Zdrojowym. Zawody będą otwarte dla publiczności. W środę ulicami Jastrzębia przejadą najnowsze ambulanse pod eskortą policji. O godzinie 10:00 w Parku Zdrojowym odbędzie się pokaz samoobrony ratowników medycznych WPR.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ratownicy z "Boryni" najlepsi Ratownicy z "Boryni" najlepsi

Zaatakował ratowników i groził im śmiercią Zaatakował ratowników i groził im śmiercią

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Pan InformatorPan Informator28.05.2013 20:17

Wiadomość o mistrzostwach otrzymaliśmy z niewielkim wyprzedzeniem. Dopiero dzisiaj zdobyliśmy informację na temat szczegółów przejazdu. Rozpocznie się on o godz. 10:15. Ambulanse zaczną trasę od Parku Zdrojowego, później przejadą ulicą Jagiełły, Podhalańską, Mazowiecką i na rondzie Centralnym z powrotem skierują się w stronę Parku Zdrojowego.

Gość28.05.2013 20:09

o ktorej godzinie bedzie przejazd i jakimi drogami - informacje nie kompletne oraz małe wyprzedzenie chyba że wszystko wymyślili kilka godzin przed decyzją. Nawet portal informacyjny w tym miescie kuleje

młody i zbłąkany 12-ska27.05.2013 20:47

a jakimi ulicami?

Jastrzębianin27.05.2013 19:07

takie zawody powinny się odbywać w soboty i niedziele aby jak największa liczba osób mogła obejrzeć takie zawody a przy okazji może nawet czegoś się nauczyć

Pan InformatorPan Informator27.05.2013 13:24

Oficjalny start zawodów jest 27 maja w poniedziałek. Konkurencje będą rozgrywane 28 maja. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd.

magda12527.05.2013 13:16

To kiedy się rozpoczynają te zawody? Bo 29 maja to środa a dalej jest napisane że w poniedziałek uroczyste otwarcie czyli, że dziś ? 27 maja?