Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 czerwca 2013

Minister Bieńkowska na spotkaniu z przedsiębiorcami

Minister Bieńkowska na spotkaniu z przedsiębiorcami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek 3 czerwca do Jastrzębia przyjechała Minister Rozwoju Regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. Spotkanie poświęcone było funduszom unijnym na lata 2014-2020 dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz samorządów.

Na spotkanie w Domu Zdrojowym przyszli zarówno przedsiębiorcy jak i przedstawiciele samorządu, m.in. prezydent Marian Janecki czy prezydent Żor Waldemar Socha. O funduszach unijnych opowiadali Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Wiceminister Rozwoju Regionalnego Adam Ździebło, a także Dyrektor Rozwoju Regionalnego Województwa Śląskiego, Małgorzata Staś.

Fundusze z Unii Europejskiej w kolejnych latach mają być ukierunkowane m.in. na innowacje, środowisko (w tym energetykę i transport) oraz zwiększenie konkurencyjności firm. Minister zachęcała uczestników spotkania do pisania projektów właśnie pod tym kątem.

- Większy nacisk niż dotychczas zostanie położony na działania realizowane z poziomu regionalnego ze względu na lepsze ich dostosowanie do potrzeb rozwojowych danego terytorium - mówiła Elżbieta Bieńkowska.

Jednym z tematów jaki był poruszany na spotkaniu to pomysły władz Jastrzębia-Zdroju dotyczący zbudowania Centrum Naukowo-Przedsiębiorczego, a także przywrócenia linii kolejowej. Jak powiedziała Pani minister, pieniądze na tego typu projekty będą. Nie ma jednak pewności, że właśnie pomysł władz naszego miasta zostanie zrealizowany.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sportowo na Dniach Funduszy Europejskich Sportowo na Dniach Funduszy Europejskich

Są pieniądze z Unii Europejskiej. Jak je zdobyć? Są pieniądze z Unii Europejskiej. Jak je zdobyć?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
a03.06.2013 21:48

a, że prezydent miasta został wybrany niedawno to lepiej odsunąć Platformę od władzy.

obi03.06.2013 21:09

Jak będzie prezydent z Platformy to moze te pieniądze sie znajdą na te projekty.