Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 lipca 2013

Droga Główna Południowa już przejezdna

  • Droga Główna Południowa już przejezdna
  • Droga Główna Południowa już przejezdna
  • Droga Główna Południowa już przejezdna
  • Droga Główna Południowa już przejezdna
Więcej zdjęć:

W poniedziałek 8 lipca odbył się oficjalny odbiór pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej. Wstęgę wraz z prezydentem miasta przeciął Wiceminister Rozwoju Regionalnego, Adam Zdziebło.

Pierwsza część obwodnicy Jastrzębia jest już przejezdna. Ponad 3-kilometrowy odcinek przebiega od ulicy Pszczyńskiej (od strony Pawłowic) w kierunku Rybnickiej, do ulicy Stodoły.

Podczas oficjalnego odbioru drogi obecni byli m.in. prezydent Marian Janecki, Wiceminister Rozwoju Regionalnego Adam Zdziebło oraz przedstawiciel wykonawcy. Najpierw nastąpiło uroczyste otwarcie DGP przy moście niedaleko ulicy Pszczyńskiej. Później uczestnicy przejechali autami po nowym odcinku DGP, aby następnie zatrzymać się przy rondzie na Rybnickiej. Tam nastąpiło odsłonięcie tablicy i oficjalne nadanie rondu imienia Włodzimierza Ostaszewskiego - budowniczego jastrzębskich kopalń. Wśród uczestników była m.in. córka Włodziemierza Ostaszewskiego.

Droga Główna Południowa jest największą i najdroższą inwestycją realizowaną przez miasto. Obwodnica Jastrzębia ma pomóc przekierować ruch samochodów, głównie ciężarowych, co odciąży komunikację w mieście.

Budowa DGP rozpoczęła się w październiku 2010 roku. Koszt pierwszego etapu wyniósł 53,2 mln zł. Aktualnie budowany jest drugi, ponad 5-kilometrowy odcinek drogi, który ma zostać oddany do użycia w przyszłym roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Kierowca11.07.2013 18:49

Takiego chamstwa ze strony kierowców dawno nie widziałam to tylko w Jastrzębiu jest możliwe nie obowiązują ich czerwone światło zwłaszcza dzisiaj to było widac jadąc z Pawłowic do Jastrzębia po godz.14.00 po drugie nagminne omijanie kolejki samochodów a pózniej na siłe wbijają sie na lewy pas.Jeżdze codziennie i codziennie jest to samo zero kultury jazdy.

Kierowca10.07.2013 19:36

Tak, przejezdna. Tylko jadąc w kierunku Pawłowic niedaleko natykamy się na odcinek jednokierunkowy sterowany światłami. Jak nie kijem, to go pałką. Czy organizatory ruchu naprawdę tak muszą głupio działać? Czy wśród nich nie ma ludzi myślących. Prezydent miasta powinien przez swojego urzędnika kontrolować takimi poczynaniami. Czy brak w UM ludzi myślących i znających się na organizacji ruchu ? Jest tylu ludzi młodych nie mających nic konkretnego do roboty a wykształconych i potrafiących myśleć. Czy nie czas na zmiany.

Gość09.07.2013 7:46

Określenia szybka obwodnica oznacza, że będzie szybko remontowana.

Gość09.07.2013 7:30

Poświęcona więc wytrzyma ze trzydzieści lat.

do przodownik09.07.2013 6:31

W planach jest Krapkowice-Chrzanów ale to tylko plany narazie robia coś w pszczynie i szykuja się w pawlowicach. A ponadto ciekawa lektóra: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1492126 

Gość08.07.2013 21:54

miała być szybka obwodnica a jest po 500 m skrzyżowanie nastęnie słabo widoczne przejście dla pieszych, dalej 500m przejściedla pieszych i rondo na rybnickiej i dzieciaki obok drogi i za jednym razem pod blokiem w piłke kopią tylko czekać jak bedzie jakaś tragedia

TheOne08.07.2013 21:49

Więcej ich do przecinania wstęgi nie było?

Pokaż wszystkie opinie (22)