Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 września 2013

Solidarna Polska chce darmowych autobusów

  • Solidarna Polska chce darmowych autobusów
  • Solidarna Polska chce darmowych autobusów
Więcej zdjęć:
fot. jastrzebieonline.pl

Przedstawiciele Solidarnej Polski w Jastrzębiu-Zdroju chcą wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w naszym mieście. Jak przekonują, w innych miastach pomysł się sprawdza.

20 września w Jastrzębiu odbyła się konferencja prasowa Solidarnej Polski. Jej głównym tematem było przedstawienie pomysłu wprowadzenia na terenie miasta komunikacji bezbiletowej. Inspiracją pomysłu były korzystne zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej w Pawłowicach i Żorach. Przedstawiciele partii mówili o pomyśle również w kontekście sposobu na powstrzymanie wyludniania się Jastrzębia-Zdroju.

Jastrzębie-Zdrój do budżetu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego dokłada rocznie około 10 mln złotych. Gdyby miasto dopłaciło jeszcze 7 mln mieszkańcy mogliby korzystać z autobusów MZK bez kupowania biletów. Jak przekonuje Szymon Klimczak z Solidarnej Polski, to zaledwie 2% całego budżetu miasta, a mieszkańcy i tak dokładają do komunikacji miejskiej płacąc podatki.

Członkowie Solidarnej Polski liczą na to, że ich inicjatywa zostanie poparta przez mieszkańców. Nie wykluczone, że w tej sprawie zbierane będą podpisy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tadeusz Cymański przyjedzie do Jastrzębia Tadeusz Cymański przyjedzie do Jastrzębia

Będzie strajk kierowców? Trudna sytuacja PKM Będzie strajk kierowców? Trudna sytuacja PKM

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (71)
do klimczaka 19.01.2014 0:08

i co Klimczak znowu okłamałeś ? zebrałeś podpisy ? skąd masz kasę na darmowe przejazdy ?

iwi03.10.2013 12:27

Popieram jak będzie trzeba to bez zastanowienia podpisze.

Matka26.09.2013 12:20

Nie rozumiem, dlaczego ludzie nie doceniają tego pomysłu... Zamiast płacić córce za bilety na autobus, wolę te pieniądze dać dziecku w ramach kieszonkowego...
Mam nadzieję, że już wkrótce tak właśnie będę mogła uczynić!

Sebastian26.09.2013 9:39

Liczy się sam pomysł!
Może faktycznie nie wypali bezpłatna komunikacja miejska, ale warto walczyć przynajmniej o jakikolwiek kompromis - obniżenie cen biletów również będzie bardzo dobrym rozwiązaniem!

Dorota25.09.2013 21:53

Bierzmy przykład z innych rozwijających się miast!!! Skoro innym się udało, to w naszym mieście również to może wypalić :) Cieszę się, że ktoś o tym pomyślał i postanowić powalczyć w tej sprawie!

Jastrzębianka25.09.2013 20:24

Szymon Klimczak - genialny pomysł!!!
Świetnie, że młodzi chcą zrobić coś dobrego dla miasta - trzymam kciuki za realizację projektu i czekam na następne ;)

do Jurek24.09.2013 23:16

Mam jeszcze odważniejszy postulat - wprowadźmy dopłaty za jazdę autobusami dla pasażerów.. I jeszcze odważniej, za każdy kilometr dajmy po 10 zł. Oj Jurku, Jurku, pora się kłaść, bo jutro znowu trzeba szorować rano do gimnazjum.

Pokaż wszystkie opinie (71)