Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
8 listopada 2013

Po trzech kwartałach JSW wciąż na plusie

Po trzech kwartałach JSW wciąż na plusie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Grupa JSW zanotowała w trzecim kwartale tego roku 1 678,7 mln zł przychodów ze sprzedaży. To aż o 13,2% mniej niż w drugim kwartale. Strata wyniosła 97,5 mln złotych. Mimo to po trzech kwartałach Jastrzębska Spółka Węglowa notuje dodani wynik finansowy.

Po dziewięciu miesiącach Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 5 790,7 mln złotych, które były niższe o 16,3% w analogicznym okresie poprzedniego roku. EBITDA wyniosła 1 062,5 mln zł (wobec 2 132,3 mln zł po dziewięciu miesiącach 2012 roku).

Produkcja węgla była niższa tylko o 0,8% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Natomiast produkcja koksu zniżyła się aż o 16,2%.

- Wyniki trzeciego kwartału pokazują, jak trudna sytuacja na rynku cen węgla, koksu i stali przekłada się na takie spółki, jak nasza (…) Na wyniku odbiła się słaba sprzedaż koksu i niekorzystna dla eksporterów wartość złotego. Trzeba pamiętać, że niespełna dwa lata temu cena węgla koksowego na rynkach światowych sięgała prawie 300 USD za tonę (teraz 145 USD) - mówi Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Jak zapewnia Jarosław Zagórowski, mimo słabego kwartału spółka realizuje inwestycje i plany, starając się wykonywać je przy niższych kosztach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość10.11.2013 23:29

a górnicy do twojego zasiłku

przemkoprzemko10.11.2013 22:09

"Po trzech kwartałach JSW wciąż na plusie" - nagłówek jastrzebieonline.pl
"JSW: w trzecim kwartale strata" - nagłówek z jasnetu

I teraz wchodzi taki szary człowieczek czyta tylko nagłówki i sam nie wiem co myśleć ...

ed10.11.2013 15:42

a ja dopłacam do ryli, ich emerytur, wycieczek itd

Gość09.11.2013 23:06

hehe i ktosik weźcie się ogarnijcie, nie napisałem słowa o jastrzębskich kopalniach, ani ze kopalnie wytwarzają prąd... napisałem do ludzi, którzy twierdza ze dopłacają do górników. hehe weź się lepiej zorientuj jaki jest udział węgla kamiennego w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce, bo jak myślisz ze kopalnie można wiatrakami zastąpić to jesteś w grubym błędzie, a ty ktosik też się zorientuj, bo kopalnie JSW w tym jastrzębskie wydobywają też węgiel energetyczny

hehe09.11.2013 8:48

Kopalnia produkuje prąd, hehe, czegoś nowego się dowiedziałem :D

lea09.11.2013 6:36

no i zas beda zyski ehh :)
a wy co biedronkarze???
zas szczekanie i ujadanie jak to wam jest zle?? heheh

ktosik08.11.2013 21:40

@gość
bo kopalnia daje prąd - dobre. Szczególnie dobry prąd jest na tym Jastrzębskim węglu koksowniczym, żarówki świecą o wiele jaśniej. Lepiej weź się do roboty bo czekam na dywidendę z zysków a komputer zostaw dziecku.

Pokaż wszystkie opinie (11)