Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 stycznia 2014

Bezproblemowe zwycięstwo JW w Lidze Mistrzów

Bezproblemowe zwycięstwo JW w Lidze Mistrzów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 z drużyną Tours VB w meczu play-off Ligi Mistrzów. Siatkarze Lorenzo Bernardiego nie mieli większych problemów ze swoim francuskim rywalem.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla jastrzębian. Szybko wypracowana przewaga zapewniła bezpieczny dystans punktowy, który z każdą chwilą jeszcze się powiększał. Na drugą przerwę techniczną siatkarze Jastrzębskiego Węgla schodzili z prawie dwukrotną przewagą punktową (9:16). Pierwszy set zakończył się od autowego serwisu Tours VB.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Najpierw na prowadzenie wyszli Francuzi, ale zawodnicy Lorenzo Bernardiego szybko doprowadzili do remisu. Dalej toczyła się walka punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej, Bontje zapewnił pomarańczowym kilka punktów w zapasie. Z pierwszym setbolem dla JW, gospodarze spotkanie sobie poradzili. Kolejna akcja zakończyła się zagraniem w aut Franzuów i tym samym Jastrzębski Węgiel mógł się cieszyć ze zwycięstwa w drugim secie.

W kolejnej odsłonie lepsi byli jastrzębianie. Pierwsza przerwa techniczna zakończyła się wynikiem 4:8 dla Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze Tours VB próbowali nadrobić straty, nie udało im się doprowadzić nawet do remisu. Ataki Pajenka i Marechala powiększyły jeszcze przewagę jastrzębian. Ostatnia akcja, tak jak w poprzednich setach, to autowe zagranie Franzuców. Jastrzębski Węgiel wygrał 19:25, a cały mecz zakończył się zwycięstwem 3:0.

Tours VB - Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 24:26, 19:25)

Tours VB: Klinkenberg, Hardy-Dessources, Konecny, Pinheiro, Baranek, Smith, Exiga (libero) oraz Falafala, Collin, Dillies

Jastrzębski Węgiel: Gierczyński, Pajenk, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Van de Voorde, Jarmoc, Popiwczak

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
do mar16.01.2014 14:23

Jak się obudzisz to opowiedz jeszcze raz ten sen.

Mar16.01.2014 12:05

Bardzo dobry mecz. Dokańczamy ich u nas i lecimy z Resovią!