Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
12 lutego 2014

Hotel Diament zostanie zburzony do końca roku

Hotel Diament zostanie zburzony do końca roku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do końca roku po byłym Hotelu Diament zostanie sam grunt. Budynek zostanie zburzony. Tak zdecydował właściciel obiektu czyli Jastrzębska Spółka Węglowa.

Przypomnijmy, że w 2011 roku JSW kupiła "Diament" za 4,5 miliona złotych. Budynek znajdował się w nie najlepszym stanie i generował duże koszty utrzymania. Początkowe plany zakładały jego wyremontowanie, jednak ostatecznie zdecydowano się na jego całkowite wyburzenie i postawienie w jego miejscu nowego budynku.

- Nie narzucamy metody rozbiórki, to kwestia ustaleń z nadzorem budowlanym. Do końca roku budynek ma zostać rozebrany, oczywiście wcześniej wykonawca musi wykonać projekt rozbiórki i uzyskać pozwolenie na rozbiórkę. Odzyskamy również złom, który sprzedamy - mówi Piotr Zniszczoł, kierownik zespołu zarządzania mieniem JSW.

W miejscu hotelu ma powstać Centrum Usług Wspólnych, które może stać się również siedzibą firmy z grupy kapitałowej JSW. Wstępny pomysł nowego budynku jest już opracowany. Został wybrany w trakcie konkursu, w którym brali udział studenci z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Nie oznacza to jednak, że taki sam budynek właśnie tam się pojawi. Jak informuje JSW, na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace przy budowie obiektu ze względu na wysokie koszty, ale będzie to najwcześniej za kilka lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Kombajło18.10.2014 18:04

A to wszystko za ka$kę ryli... co to akcje kupili.
Stówka przebitki na walorze to se prezes nawet jastrzębie zaorze...
Czemu jeszcze związek nie robi pikiety, pare szyb poleci to może się coś zmieni...

hehe15.02.2014 23:55

ale to był przekręt ten hotel, reklamy W OGÓLNOPOLSKIEJ telewizji sobie zamawiali, to są ogromne pieniądze i żaden, nawet renomowany, prywatny hotel, nie było nigdy na to stać. Drugi przekręt kopalniany to był dom wczasowy w Pobierowie, bardzo luksusowy, pobierali górnikom po tam 2 złote z wypłaty na budowę z obietnicą, ze będą korzystac. Czego tam miało nie być - łazienka w każdym pokoju, TV SAT w każdym , w latach 80. to był luksus, zanim skończyli budowę przekazali JAT, a ta to sprzedała, czerwoni zarobili.

Gość14.02.2014 23:50

wysadzić! będzie rozrywka dla mieszkańców:)

Gość13.02.2014 22:59

taniej chyba było kupić działke niż budynek, ktos tu ładny przekręt zrobił, ale oczywiście wyszyscy cicho siedza, 4,5 mln i do wyburzenia smiech na salii.

Gość13.02.2014 22:57

następna inwestycja prezesa: kupi ferarii odkreci koła a auto spali...a odzyskane koła do superba założy

Gość13.02.2014 21:03

Nie wiem, co powiedzieć, bo pracowałam w tym budynku w latach 1990-1992r. Zawsze jest szkoda, że zginie, ten obiekt z mapy Jastrzębia Zdroju! Takie to życie jest i toczy się ciągle do przodu! Póki co, to fotografujcie, bo jeszcze stoi!

only13.02.2014 12:51

a czemu ja mam przebudowywać? Państwo szwedzkie zastanawiało się czy wydać kasę na mieszkania czy na olimpiadę, wybrali mieszkania. Nie znasz dnia ani godziny, cwaniaczku, poślizgnie ci się noga i co?

Pokaż wszystkie opinie (26)