Pierwszy mecz z Oświęcimiem dla Jastrzębia

6:3 wygrali hokeiści JKH GKS Jastrzębie w pierwszym meczu z Unią Oświęcim o brąz ligi. Kolejne spotkanie we wtorek 25 marca na Jastorze.

Dla jastrzębian mecz rozpoczął się idealnie. Nie minęło nawet 15 sekund a bramkarz z Oświęcimia już musiał wyciągać krążek z bramki. Hokeiści JKH niesieni strzeloną bramką dominowali na boisku i nie pozwalali tworzyć swoim rywalom groźnych akcji. W 12. minucie kolejną bramkę zaaplikował Richard Kral. Z dwupunktowej przewagi jastrzębianie nie cieszyli się jednak długo bo kilkadziesiąt sekund później kontaktową bramkę strzelił Roman Tvrdon, do odsłoniętej bramki Przemysława Odrobnego.

Druga tercja tym razem lepiej rozpoczęła się dla Unii Oświęcim. W 25. minucie, za sprawą Petra Lipiny (który jeszcze w tym sezonie reprezentował barwy JKH) doprowadzili do remisu. Jastrzębianie szybko jednak odrobili straty. W 28. minucie gola strzelił Mateusz Bryk. Jastrzębianie na lodowisku prezentowali się lepiej, co przełożyło się na kolejną bramkę w 36. minucie. Po dwóch tercjach było 4:2 dla gospodarzy.

W trzeciej odsłonie oświęcimianie zaczęli atakować częściej i groźniej. W 47. minucie przełamali jastrzębską obronę i strzelili kontaktową bramkę na 4:3. Na trzy minuty przed końcem pewność co do wygranej JKH, dał Richard Bordowski i strzelił piątą bramkę. Wtedy trener Unii Oświecim zdecydował się zna zdjęcie bramkarza i wprowadzenie kolejnego zawodnika. Jastrzębianie wykorzystali szansę i strzelili do pustej bramki na 6:3.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
1:0 (00:14) Grzegorz Pasiut - Leszek Laszkiewicz
2:0 (11:09) Richard Kral - Tomasz Pastryk
2:1 (11:42) Roman Tvrdoń - Tomasz Gabryś, Wojciech Wojtarowicz
2:2 (24:54) Petr Lipina - Wojciech Wojtarowicz
3:2 (27:27) Mateusz Bryk - Maciej Urbanowicz, Tomasz Pastryk
4:2 (35:54) Grzegorz Pasiut - Leszek Laszkiewicz, Richard Bordowski
4:3 (46:47) Roman Tvrdoń - Wojtarowicz, Ciura
5:3 (56:51) Richard Bordowski - Adrian Labryga, Leszek Laszkiewicz (5/4)
6:3 (58:28) Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski (2'), Labryga (2'), Bordowski, Pasiut, Laszkiewicz - Górny, Zatko, Stoklasa, Kral, Danieluk (4') - Pastryk, Bryk, Zdenek, Prochazka, Urbanowicz (4') - Flaszar, Kogut, Kapica, Marzec, Kulas.

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt - Połącarz, Jakesz, Barinka, Tabaczek (4'), Jaros - Ciura, Gabryś (2'), Wojtarowicz, Lipina, Tvrdoń - Kasperczyk, Piekarski, Biepierszcz, Kalinowski, Piotrowski - Gabrisz (2'), Komorski, Adamus, Różański, Modrzejewski.