Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 kwietnia 2014

Rozpoczyna się przebudowa ul. Komuny Paryskiej

Rozpoczyna się przebudowa ul. Komuny Paryskiej
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Drogowcy przystąpili już do prac związanych z przebudową ulicy Komuny Paryskiej. Remont potrwa do połowy listopada. Jego koszt to blisko 1,8 mln zł.

Prace obejmą budowę zatoki i przebudowę skrzyżowania z ulicą Ranoszka. W kolejnym etapie robotnicy zajmą się kanalizacją. Remontowany będzie również odcinek drogi do zjazdu do szkoły.

- Modernizacja przede wszystkim wpłynie na poprawę komfortu jazdy, a jest to droga, która wyprowadza ruch w kierunku Skrzyszowa i Szotkowic. Zwiększy się też bezpieczeństwo pieszych, co ma duże znaczenie, bo przy ulicy znajdują się m.in. szkoła i ośrodek zdrowia - mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Utrudnienia potrwają do połowy listopada. Jak informuje Urząd Miasta, realizacja zadania jest trudna ze względu na brak możliwości zorganizowania objazdów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Zbudują nowe mieszkania czynszowe? Zbudują nowe mieszkania czynszowe?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
do 196229.04.2014 10:37

Z samego tekstu osoby piszącej ten komentarz widać, kim jest ów "1962"... Takich obraźliwych komentarzy nie powinno się umieszczać. Litości ...

do 196227.04.2014 11:33

jesteś pewnie jednym z tych co mieszkają w króliczoku. nie interwsuj sie tym co robią u mnie na wsi. dejcie mi czołg a zrobia z wa..... pożyndek

do 196226.04.2014 13:03

Ty chyba jesteś z bzia i żal ci że to nie u was drogę remontują. (ja nie jestem z Moszczenicy ale pochwalam co robią)

196226.04.2014 0:25

Przebudowa drogi do szkoły która lada dzień zamkną z powodu niżu demograficznego. Zamykają po kolei profile w liceum i technikum, za chwilę zamkną gimnazjum, a na koniec podstawówkę. Są inne miejsca w mieście które potrzebują pilnego remontu, a nie jakaś droga na zadupiu którą jeżdżą w większości wieśniaki na traktorach albo wozach z zaprzęgiem konnym. Litości...

mieszkana KP24.04.2014 13:33

Mieszkam przy ul. Komuny Paryskiej. Większość kierujących, którzy tam nie mieszkają, przejeżdżają ten odcinek z nadmierną prędkością, nie zwracając przy tym uwagi na pieszych, głównie dzieci. Tylko osoby tam mieszkające, poruszając się samochodami uważają na innych. Bardzo chciałabym, aby na całym odcinku (Komuny Paryskiej i Dąbrowskiego) zamontować na jezdni PROGI ZWALNIAJĄCE. Oczywiście z remontu tej ulicy bardzo się cieszę, nareszcie będziemy mieli chodnik :)

do mama24.04.2014 12:28

Witam Ja mieszkam w innej części miasta ale nie w bziu Święty czas żeby wybrać prawdopodobnie byle kogo byle nie jego.Pozdrawiam. A swoja drogą miasto i UM ma nas mieszkańców gdzieś ... ale to my im płacimy żeby dbali o nas a nie oni dla nas.

mama24.04.2014 9:52

Urzędnicy myślą że taki mały fragment chodnika do szkoły zadowoli mieszkańców , nasze dzieci się nie liczą , czekają aż zdarzy się tragiczny wypadek to może wtedy pomyślą o chodniku w kierunku Szotkowic . Kierowcy jeżdżący tamtędy wiedza o co tyle szumu nie dość że droga wąska to jeszcze pełno zakrętów , górek. Niestety Prezydent stamtąd nie pochodzi.

Pokaż wszystkie opinie (10)