Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
23 kwietnia 2014

Rozpoczyna się przebudowa ul. Komuny Paryskiej

Rozpoczyna się przebudowa ul. Komuny Paryskiej
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Drogowcy przystąpili już do prac związanych z przebudową ulicy Komuny Paryskiej. Remont potrwa do połowy listopada. Jego koszt to blisko 1,8 mln zł.

Prace obejmą budowę zatoki i przebudowę skrzyżowania z ulicą Ranoszka. W kolejnym etapie robotnicy zajmą się kanalizacją. Remontowany będzie również odcinek drogi do zjazdu do szkoły.

- Modernizacja przede wszystkim wpłynie na poprawę komfortu jazdy, a jest to droga, która wyprowadza ruch w kierunku Skrzyszowa i Szotkowic. Zwiększy się też bezpieczeństwo pieszych, co ma duże znaczenie, bo przy ulicy znajdują się m.in. szkoła i ośrodek zdrowia - mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Utrudnienia potrwają do połowy listopada. Jak informuje Urząd Miasta, realizacja zadania jest trudna ze względu na brak możliwości zorganizowania objazdów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
do 196229.04.2014 10:37

Z samego tekstu osoby piszącej ten komentarz widać, kim jest ów "1962"... Takich obraźliwych komentarzy nie powinno się umieszczać. Litości ...

do 196227.04.2014 11:33

jesteś pewnie jednym z tych co mieszkają w króliczoku. nie interwsuj sie tym co robią u mnie na wsi. dejcie mi czołg a zrobia z wa..... pożyndek

do 196226.04.2014 13:03

Ty chyba jesteś z bzia i żal ci że to nie u was drogę remontują. (ja nie jestem z Moszczenicy ale pochwalam co robią)

196226.04.2014 0:25

Przebudowa drogi do szkoły która lada dzień zamkną z powodu niżu demograficznego. Zamykają po kolei profile w liceum i technikum, za chwilę zamkną gimnazjum, a na koniec podstawówkę. Są inne miejsca w mieście które potrzebują pilnego remontu, a nie jakaś droga na zadupiu którą jeżdżą w większości wieśniaki na traktorach albo wozach z zaprzęgiem konnym. Litości...

mieszkana KP24.04.2014 13:33

Mieszkam przy ul. Komuny Paryskiej. Większość kierujących, którzy tam nie mieszkają, przejeżdżają ten odcinek z nadmierną prędkością, nie zwracając przy tym uwagi na pieszych, głównie dzieci. Tylko osoby tam mieszkające, poruszając się samochodami uważają na innych. Bardzo chciałabym, aby na całym odcinku (Komuny Paryskiej i Dąbrowskiego) zamontować na jezdni PROGI ZWALNIAJĄCE. Oczywiście z remontu tej ulicy bardzo się cieszę, nareszcie będziemy mieli chodnik :)

do mama24.04.2014 12:28

Witam Ja mieszkam w innej części miasta ale nie w bziu Święty czas żeby wybrać prawdopodobnie byle kogo byle nie jego.Pozdrawiam. A swoja drogą miasto i UM ma nas mieszkańców gdzieś ... ale to my im płacimy żeby dbali o nas a nie oni dla nas.

mama24.04.2014 9:52

Urzędnicy myślą że taki mały fragment chodnika do szkoły zadowoli mieszkańców , nasze dzieci się nie liczą , czekają aż zdarzy się tragiczny wypadek to może wtedy pomyślą o chodniku w kierunku Szotkowic . Kierowcy jeżdżący tamtędy wiedza o co tyle szumu nie dość że droga wąska to jeszcze pełno zakrętów , górek. Niestety Prezydent stamtąd nie pochodzi.

Pokaż wszystkie opinie (10)