Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 lipca 2014

Słabe wyniki maturzystów. Jest gorzej niż rok temu

Słabe wyniki maturzystów. Jest gorzej niż rok temu

Słabym wynikiem podczas tegorocznego egzaminu dojrzałości zaskoczyli młodzi jastrzębianie. Maturę zdało zaledwie 66,75% uczniów. To dużo gorzej niż w poprzednim roku. Jastrzębie-Zdrój znalazło się na 26. miejscu z 36 powiatów województwa śląskiego.

Po ubiegłorocznym wysokim wyniku w skali województwa, kiedy maturę zdało 77,16% przystępujących. W tym roku jastrzębscy uczniowie, wliczając szkoły publiczne i niepubliczne, zaliczyli spadek o ponad 10 punktów procentowych. Zdawalność egzaminu dojrzałości w 2014 województwie śląskim wliczając wszystkie typy szkół wyniosła 70,95%.

71,57% osób uczęszczających do publicznych liceów ogólnokształcących w Jastrzębiu-Zdroju zdało egzamin dojrzałości. Gorzej prezentuje się wynik jastrzębskich techników, gdyż blisko 40% maturzystów nie zdało matury. 

Najpopularniejszym przedmiotem dodatkowym zdawanym przez młodych jastrzębian była biologia, którą w sumie zdawało 180 osób. Drugim przedmiotem dodatkowym wybieranym przez młodych obywateli naszego miasta była geografia, do której przystąpiło 155 osób. 

Spośród języków obcych zdawanych w naszym powiecie jak co roku najpopularniejszy był język angielski, który zdawało 869 uczniów. W pierwszej trójce języków obcych znalazły się jeszcze język niemiecki oraz francuski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Druga porażka z JKH z Cracovią Druga porażka z JKH z Cracovią

Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3 Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość02.07.2014 10:26

PS U nas w pierwszej klasie technikum dosć dawno temu jak ktos w pierwszej klasie dostawał pałę na koniec roku to dostawał propozycję przejscia do zawodówki albo wyjazd ze szkoły. Mógł oczywiscie złożyć papiery i jeszcze raz zdawać egzaminy wstępne, ale kto by drugi raz ryzykował. Bo wtedy były zawodówki dla słabszych uczniów i nie było problemu z maturami, kto dotrwał do końca i został dopuszczony to zdawał. Ze 3 osoby z całej szkoły nie zdały, z czego jeden gosć, który prowadził juz swój biznes i mu nie zależało i jedna dziewczyna w ciąży, która też już o czymś innym myślała.
A słabsi skończyli zawodówkę, potem poszli na wieczorowe niektórzy, a inni do pracy.

Gość02.07.2014 10:15

Bzdury opowiadacie, nauczyciel ma się za was uczyć i maturę zdać? Poziom jest taki jak wszędzie. Ja chodziłem do Katowic i mielismy kolesia, który matematykę miał w małym palcu, rozwiazał zadanie na 6 na maturze. Oczywiscie poszedł na studia matematyczne i wyleciał. Bo tam była też fizyka, a z fizyki nic nie umiał, bo była na niskim poziomie w tej mojej szkole.

Gość02.07.2014 10:11

Chodzi o to, ze część społeczeństwa zawsze będzie słaba i tacy nie powinni dostawać się do szkół średnich, a się dostają i zaniżają poziom. Bo dzisiaj każdy musi mieć maturę, nawet głąb. Z osła konia wyscigowego nie zrobisz i koniec.

Anna02.07.2014 9:53

do jaaaaaaaaaaaaa
Za niezdaną maturę odpowiadają zwłaszcza uczniowie: ich lekceważący stosunek do obowiązku szkolnego, brak systematyczności w nauce, brak ideowości, niska frekwencja, nieinteresowanie się zajęciami pozalekcyjnymi, słaba próbna matura - wszystko zapowiada klęskę sporo przed maturą.Uderz sie w piersi i powiedz, czy wszystko z twojej strony było ok. Nauczyciele zrobili wszystko, a może jeszcze więcej. Wiem, bo sama jestem tym ohydnym belfrem, i moi uczniowie zdali w 95%. Wiem, ile to kosztowało i mnie i ich. Nie mam sobie i im nic do zarzucenia. Powodzenia w batalii o indeksy czy w zdobyciu pracy.

Gość02.07.2014 8:16

na poważnej uczelni po jastrzębskim liceum mozna zadac sobie tylko jedno pytanie: co ja tu ku.... robie?

Gość01.07.2014 23:40

40% maturzystów z jastrzębskich techników nie zdało matury? To dramat dla tych młodych ludzi. Jednak prawdą jest,że jak ktoś myśli o studiach, powinien iść do liceum. Ale tu też trzeba się wziąć do porządnej nauki, to nie szkoła ma "wcisnąć"wiedzę do głów, ale samemu trzeba się sporo uczyć,uczyć i jeszcze raz uczyć!

jastrzebianin01.07.2014 23:31

Bardzo dobrze ze tylu nie pozdawalo! Obecnie brakuje dobrze wykształconych ludzi w zawodach technicznych a nie wszyscy nadaja sie na studia i zdobywanie wyzszego wyksztalcenia. Swoja droga martwie sie o przyszlosc jezeli rosnie tak za przeproszeniem glupie pokolenie. Zdac mature to polowa zdolnej mlodziezy juz w gimnazjum by dala rade...

Pokaż wszystkie opinie (14)