Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 sierpnia 2014

JSW chce odebrać dodatek za czas choroby

JSW chce odebrać dodatek za czas choroby
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa ciągle próbuje obniżyć koszty pracy. Tym razem proponuje wstrzymanie dodatku za czas choroby i zasiłku chorobowego.

Do tej pory pracownicy spółki otrzymywali dodatek do wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku chorobowego, który generował łączną wypłatę na poziomie 100% w okresie absencji. Teraz JSW chce odstąpić od jego wypłacania. To nie podoba się związkowcom.

Spółka tłumaczy, że decyzja podyktowana jest pogarszającą się sytuacją na  rynku węgla i stali. JSW podpiera się statystykami. W pierwszym półroczu 2014 roku absencja chorobowa (poza tą związaną z wypadkami przy pracy) wyniosła 7,01%. Wstrzymanie dodatku pozwoliłoby zaoszczędzić około 14 mln złotych rocznie.

- Jak wskazuje doświadczenie m.in. Kompanii Węglowej, wpłynie to znacznie na obniżenie poziomu absencji - pisze spółka w piśmie do związków zawodowych.

Spółka czeka teraz na odpowiedź od związków zawodowych. Te jednak, jak można się spodziewać, nie będą chętne do rezygnacji z dodatku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
do zachwycona10.08.2014 13:44

a co kawe mu parzysz ?

jun10.08.2014 6:43

i bardzo dobrze,w końcu się skończą l4 na pijaństwo!

Zachwycona.09.08.2014 21:16

Zaczynam podziwiać i szanować Zagórowskiego.
Chapeau bas.

a09.08.2014 10:45

No to teraz czas na weryfikacje rent wyrównawczych, i zmiana stawek dla działaczy związkowych, oj błąd strony społecznej,a ci wszyscy doradcy do paki za zniszczenie spółki,

Gość08.08.2014 12:58

Dlaczego JSW nie pobiera od związków zawodowych opłaty za wykorzystywanie pomieszczeń i telefonów? Prawo na to pozwala.

analityk08.08.2014 8:30

Ciekawe co będziecie pisać jak niebawem prezes wybuduje sobie nowy biurowiec na miejscu diamentu, i zatrudni 500 urzędasów, kupi 50 samochodów słuzbowych, a wszystko to w ramach oszczędności.Dalej nie związani z górnictwem będziecie bełkotać o przywilejach.Co "inwestycja"prezesa to krach na giełdzie, coś rynek nie za bardzo "akceptuje" poczynania prezesa.Z tym Knurowem to chyba był nie najlepszy pomysł Thuska zadłużyli JSW na długie lata.

Grzechu P07.08.2014 20:43

Do "Pracownik Kopalni KWK który pracuje na dole !" Nie nazywaj się pracownikiem KWK bo już widać że ciulosz! Kartki nie są po 40 a po 14 zł a tona węgla nie po 800 a po ok. 500 zł. Chyć się roboty a nie dupczenia fleków na necie.

Pokaż wszystkie opinie (33)