Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
6 sierpnia 2014

JSW chce odebrać dodatek za czas choroby

JSW chce odebrać dodatek za czas choroby
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa ciągle próbuje obniżyć koszty pracy. Tym razem proponuje wstrzymanie dodatku za czas choroby i zasiłku chorobowego.

Do tej pory pracownicy spółki otrzymywali dodatek do wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku chorobowego, który generował łączną wypłatę na poziomie 100% w okresie absencji. Teraz JSW chce odstąpić od jego wypłacania. To nie podoba się związkowcom.

Spółka tłumaczy, że decyzja podyktowana jest pogarszającą się sytuacją na  rynku węgla i stali. JSW podpiera się statystykami. W pierwszym półroczu 2014 roku absencja chorobowa (poza tą związaną z wypadkami przy pracy) wyniosła 7,01%. Wstrzymanie dodatku pozwoliłoby zaoszczędzić około 14 mln złotych rocznie.

- Jak wskazuje doświadczenie m.in. Kompanii Węglowej, wpłynie to znacznie na obniżenie poziomu absencji - pisze spółka w piśmie do związków zawodowych.

Spółka czeka teraz na odpowiedź od związków zawodowych. Te jednak, jak można się spodziewać, nie będą chętne do rezygnacji z dodatku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
do zachwycona10.08.2014 13:44

a co kawe mu parzysz ?

jun10.08.2014 6:43

i bardzo dobrze,w końcu się skończą l4 na pijaństwo!

Zachwycona.09.08.2014 21:16

Zaczynam podziwiać i szanować Zagórowskiego.
Chapeau bas.

a09.08.2014 10:45

No to teraz czas na weryfikacje rent wyrównawczych, i zmiana stawek dla działaczy związkowych, oj błąd strony społecznej,a ci wszyscy doradcy do paki za zniszczenie spółki,

Gość08.08.2014 12:58

Dlaczego JSW nie pobiera od związków zawodowych opłaty za wykorzystywanie pomieszczeń i telefonów? Prawo na to pozwala.

analityk08.08.2014 8:30

Ciekawe co będziecie pisać jak niebawem prezes wybuduje sobie nowy biurowiec na miejscu diamentu, i zatrudni 500 urzędasów, kupi 50 samochodów słuzbowych, a wszystko to w ramach oszczędności.Dalej nie związani z górnictwem będziecie bełkotać o przywilejach.Co "inwestycja"prezesa to krach na giełdzie, coś rynek nie za bardzo "akceptuje" poczynania prezesa.Z tym Knurowem to chyba był nie najlepszy pomysł Thuska zadłużyli JSW na długie lata.

Grzechu P07.08.2014 20:43

Do "Pracownik Kopalni KWK który pracuje na dole !" Nie nazywaj się pracownikiem KWK bo już widać że ciulosz! Kartki nie są po 40 a po 14 zł a tona węgla nie po 800 a po ok. 500 zł. Chyć się roboty a nie dupczenia fleków na necie.

Pokaż wszystkie opinie (33)