Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 sierpnia 2014

Więźniowie z Jastrzębia pomagają w Pawłowicach

Więźniowie z Jastrzębia pomagają w Pawłowicach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Sześciu więźniów z Zakładu Karnego w Szerokiej pracuje przy czyszczeniu przydrożnych rowów. Chwali ich Zakład Karny i pracodawca, czyli gmina Pawłowice.

W minionym tygodniu sześciu skazanych rozpoczęło prace w Pawłowicach. Chwali ich wicewójt Marek Lucjan. Mówi, że pracują jak fachowcy. To właśnie gmina Pawłowice zatrudniła więźniów do pracy. Kosztowało ich to tylko 600 złotych. Tyle właśnie gmina zapłaciła za bilety miesięczne komunikacji miejskiej. Skazani jeżdżą do pracy autobusem, bez konwoju, a dogląda ich tylko pracodawca.

Więźniowie sami chętnie podejmują się pracy społecznej. Jak mówią, to szansa na spłatę krzywd wyrządzonych społeczeństwu, a także przepustka do wolności. W Zakładzie Karnym jest więcej chętnych do pracy niż ofert - 150 ofert na 500 skazanych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej

Miasto ogłosi konkurs na pomnik Miasto ogłosi konkurs na pomnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
ala12.08.2014 18:50

i prawidłowo przecież to też ludzie !!

mieszkaniec12.08.2014 11:51

Miasto Jastrzębie nie potrzebuje takiej pomocy. Woli płacić. Och, wyglądam już terminu wyborów żeby pozbyć się takich władz. Następne muszą zacząć od zwolnienia niektórych urzędników. Przede wszystkim kierowników pionów: ... i tu można dopisać których pionów

szeroki12.08.2014 9:56

Gdyby redakcja nie przepisywała wiadomości z gazeta.pl tylko faktycznie interesowała się tematem, to wiedziałaby, że więźniowie z Szerokiej pomagają też w jastrzębskich instytucjach.

zołza z zofiówki12.08.2014 6:45

Jastrzębie może brac przykład z przedsiębiorczości Pawłowic.U nas nic się nie opłaca a przecież Prezydent Jastrzębia mieszka w ...Ciekawe?!

wiezien11.08.2014 18:36

ja bym niepomagal

Hej11.08.2014 15:23

No i to mi się podoba! W końcu ktoś wpadł na genialnym pomysł. Skazani pracują i będą chcieli pracować, bo w ten sposób będą mogli wyjść na chwilę zza kratek. Obopólne korzyści.