Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
7 października 2010

Uniwersytet III Wieku zainaugurował nowy rok

Uniwersytet III Wieku zainaugurował nowy rok
fot. UM Jastrzębie

Uniwersytet III Wieku zainaugurował rok akademicki 2010/2011. Uroczystość odbyła się 6 października w kinie "Centrum".

- Spotykamy się już po raz dziewiąty. Za każdym razem z przyjemnością przyjeżdżam do Jastrzębia. Życzę Wam, żebyście radośnie przeżywali nowy rok akademicki - podkreśliła dr Helena Hrapkiewicz.

Uniwersytet III Wieku na ziemiach polskich zagościł 30 lat temu, dzisiaj mamy ich ponad 250. Zajęcia na Uniwersytecie to nie tylko wykłady, ale też lektoraty z języków: angielskiego i niemieckiego, kursy komputerowe, zajęcia gimnastyczne, wieczory poetyckie czy nauka malarstwa.

- Kiedy byłem studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, często przechodziłem koło rektoratu, gdzie wisiała kartka, że tu jest Uniwersytet III Wieku. Dla mnie była to odległa informacja, bo miałem wtedy 20 lat. Dziś wiem jak ważna jest nauka przez całe życie. Życzę, aby jak najwięcej osób chciało skorzystać z oferty Uniwersytetu. Wszystkiego dobrego - powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Jak podkreśliła szefowa Uniwersytetu Elżbieta Bednarczyk, podstawowym zadaniem uczelni jest dbałość, aby słuchacze jak najdłużej zachowali dobrą kondycję psychiczną i fizyczną.

Podczas uroczystej inauguracji zgromadzeni w kinie Centrum mieli okazję wysłuchać wykładu pt. "Dokonania wybitnych twórców w wieku senioralnym", który wygłosiła prof. Grażyna Mendecka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z Uniwersytetem III Wieku? Czy zmieni lokalizację? Co z Uniwersytetem III Wieku? Czy zmieni lokalizację?

Ponad 1 mln zł dla seniorów Ponad 1 mln zł dla seniorów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!