Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
15 stycznia 2015

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki też strakują

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki też strakują
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Protesty górników w ostatnim czasie przybrały na sile. Oprócz pracowników Kompanii Węglowej strajkują również górnicy z kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W Jastrzębiu górnicy protestują przeciwko złemu zarządzaniu JSW i dramatycznej sytuacji polskiego górnictwa. Jak mówią związkowcy, jest to też wyraz solidarności z górnikami z Kompanii Węglowej. Pracownicy spółki prowadzą protest na powierzchni i pod ziemią, w dwóch kopalniach - KWK Budryk oraz KWK Jas-Mos.

- Od trzech lat alarmujemy, że JSW jest źle zarządzona i wkrótce możemy się znaleźć w identycznej sytuacji jak koledzy z Kompanii. Tymczasem nadzór właścicielski i rząd w ogóle się tym nie przejmują. Nie robią nic, żeby to zmienić - mówi Roman Brudziński, wiceszef Solidarności w JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Gornik21.01.2015 14:01

Panie Podatnik musze Pana poinformować ze ma Pan nieaktualne informacje ponieważ 13-stki nie mamy juz pare lat

Gość19.01.2015 21:38

a gowno polaczki doplacacie!! lepiej sobie poczytajcie ile to kopalnie wplacaja do budzetu pieniedzy z podatkow, wiec juz przestancie szczekac , zawistne i zazdrosne polaczki bo tak naprawde nie macie o co, to ze sami nie walczycie o swoje to nie znaczy ze inni nie moga!!

Podatnik18.01.2015 12:16

Był strach przed likwidacją 4 kopalń ale je uratowano dzięki nam-PODATNIKOM bo to z naszej kieszeni rząd spłaci zadłuzenia tych kopalń i tak samo może być za jakiś czas na naszych Jastrzębskich kopalniach!!!
Gdy węgiel był drogi to wtedy kopalnie same na siebie zarabiały ale teraz gdy jest bardzo tani to jedyne wyjście żebyśmy podatnicy nie dokładali do nich to jest po prostu zamrożenie jednego albo dwóch przywilejów a wtedy kopalnie same dadzą sobie radę.Wypłaty macie bardzo dobre i zamrożenie jednego przywileju np.13-stki nie spowoduje że będzie trzepać biedę tylko nie pojedziecie na wczasy do Egiptu tylko nad Polskie morze!!!

Gość18.01.2015 2:41

Jak wam qu... wszystkim jest żal że górnik zarabia. A czemu się nie czepicie Kobiety z zieleniaka co zarabia 800zł.

zniesmaczony17.01.2015 15:06

Do roboty się wziąść a nie strajkować!Gdyby nie te multum przywilejów to teraz te 4 kopalnie dalej prężnie prosperowały i nie groziłby im upaddek!

ja17.01.2015 10:22

Ludzie, ale jesteście naiwni, najpierw mówią że kryzys, potem, że nie rentowni, a później sprzedają jakiemuś cwaniakowi i ten zadowolony trzepie dużą kasę... teraz na silesi lepiej mają niż my w spółce

ada16.01.2015 19:57

Jak nie dadzą zamrozić swoich przywilejów na okres marnej ceny węgla to za jakiś czas będą mieli taki problem jak Brzeszcze,ciekawe co wtedy związki pomogą?

Pokaż wszystkie opinie (21)