Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
3 lutego 2015

ArcelorMittal zrezygnuje z JSW? Są problemy

ArcelorMittal zrezygnuje z JSW? Są problemy
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Największy producent stali w Polsce i największy odbiorca węgla koksującego z JSW, ArcelorMittal Poland, jest zaniepokojony sytuacją w spółce. Możliwe, że ArcelorMittal zmniejszy dostawy z jastrzębskiej spółki by w przyszłości nie narażać się na sytuacje braku dostaw.

Kilka dni temu pisaliśmy o ArcelorMittal Poland, który przez strajk w JSW nie otrzymywał dostaw węgla. W związku z tym, klient JSW musiał szukać zaopatrzenia w innych firmach.

JSW udało się wysłać dwie dostawy węgla do koksowni w Zdzieszowicach, która należy do ArcelorMittal. Był to jednak węgiel typu 34, a nie typu 35 jaki używany był w produkcji koksu metalurgicznego. W związku z tym klient JSW musiał nieco zmienić system swojej produkcji. Część węgla typu 35 ArcelorMittal sprowadził od innej firmy.

- Zmiany w kierunkach dostaw wymuszają na nas zmiany w mieszance węglowej, co może mieć niekorzystny wpływ zarówno na jakość koksu, jak i pracę baterii koksowniczych - czytamy w komunikacie.

ArcelorMittal to największy producent stali na świecie i największy klient Jastrzębskiej Spółki Węglowej na węgiel koksujący - aż 26% sprzedaży; na drugim miejscu jest rynek niemiecki (14%).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Tomasz.03.02.2015 19:59

Tańszy węgiel jest z Australii i Chin...Panie Lakshmi Mittal, nałożyć karę na J.S.W. za brak dostaw, za niewywiązanie się z umów z dostaw...a panowie górnicy, hmmmm....co wy zrobicie wtedy? Może faktycznie ogłosić upadłość i zamknąć kopalnie.... Jak można blokować drogi gdy ludzie do pracy się śpieszą, lub do lekarza, jak to już ktoś opisał, a wy?
Wy mówicie o szacunku, dla siebie i innych, szacunek? To słowo jest wam widocznie obce. Niszczycie życie innych ludzi, bo prywaciarz zwolni za spóźnienie, lekarz nie wyleczy jak na czas ktoś z chorym nie dojedzie. Nie można myśleć o swoim korycie, są inni, którzy też żyją wokół was....Zacznijcie sami myśleć, nie głowami związkowców, lecz sami, swoimi głowami, bo możecie mieć bardzo ubogie korytko.

hawk03.02.2015 15:37

Adam skończ i wstydu oszczędź

haha03.02.2015 14:24

górnicy obudźcie się, niebawem nie będziecie mieli dla kogo fedrować! chyba, że chodzenie po ulicach to zacznie być Waszym nowym zajęciem

:)03.02.2015 13:48

Adam tak ja dostaję więcej niż 5000 co msc leżąc brzuchem do góry w niemczech

Gość03.02.2015 13:28

Kedy te ryle zrozumieją ekonomie?

hooltaj1962-ryl03.02.2015 12:56

Za te wszystkie straty wsadzić zagórowskiego do więzienia !!!! W normalnym kraju taki człowiek, jak zagór dawno byłby poniżany pod celą.

Ryl03.02.2015 12:38

A co nas to obchodzg?My nic nie oddomy bo jok tu wyżyć za gołe 4000zł?

Pokaż wszystkie opinie (13)