Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 lutego 2015

6-dniowy tydzień pracy i ograniczenie deputatu?

  • 6-dniowy tydzień pracy i ograniczenie deputatu?
  • 6-dniowy tydzień pracy i ograniczenie deputatu?
  • 6-dniowy tydzień pracy i ograniczenie deputatu?
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O 15:00 rozpoczęły się kolejne rozmowy między stroną społeczną a zarządem JSW. Publikujemy nieoficjalne informacje na temat prawdopodobnych rozwiązań oszczędnościowych.

Jak mówi mediator Longin Komołowski, rozmowy są owocne i udaje się ustalić niektóre z punktów porozumienia. Kolejna tura rozmów rozpoczęła się 5 lutego. Czy uda się już dziś osiągnąć kompromis, tego nie wiadomo.

Dotarliśmy do informacji o możliwych uzgodnieniach dwóch stron. Zaznaczamy, że są to na razie nieoficjalne informacje.

Oszczędności miałyby być uzyskane m.in. przez zmniejszeni kosztów administracyjnych (usługi doradcze, sponsoring), sprzedaż majątku JSW (np. hotel Różany Gaj), zmniejszenie zakupów materiałów i usług oraz ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Łącznie te oszczędności miały by wynieść prawie 700 mln zł. Jednak do czasu aż zostaną one wprowadzone muszą być również obcięte koszty pracy, co oznacza m.in. ograniczenie deputatu węglowego, zawieszenie dodatku chorobowego, zawieszenie dopłat do przewozów pracowniczych, rozłożenie 14-nastki za 2014 rok na dwie raty, zamrożenie płac na poziomie z 2014 roku oraz wprowadzenie na 6-dniowego tygodnia pracy.

Te wszystkie zmiany miałby obowiązywać przez najbliższe 2 lata, później sytuacja wróciłaby do "starych" zasad. Jednocześnie cofnięte miałoby być wypowiedzenie porozumień.

Jeśli informacje się potwierdzę, te wszystkie ustalenia mogłyby być podpisane przez związki zawodowe pod jednym warunkiem. Zwolnieniem prezesa JSW, Jarosława Zagórowskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (73)
do anty-anty07.02.2015 18:36

Przecież oni nie mają własnego zdania,związki im wciskają kit.Ciekawe czy związki znajdą nowych kontrahentów na kupno węgla???

górnik07.02.2015 16:41

Strajk głodowy szefów wszystkich związków.Niektórym wyszedłby na dobre.Oczywiście transmisja na zasadzie Big Brother z opłatą Pay-per-view.I spółka wychodzi na prostą.No jak przywódcy co wy na to . Poświęcicie się.

anty-anty07.02.2015 12:58

Do Maniek

Ty to zapewne jesteś ekspertem ekonomi i zarządzania i zapewne lepiej byś poprowadził firmę? Mogę się założyć, że nawet łopaty nie potrafisz obsługiwać. Z takim waszym myślenie JSW padnie szybciej niż wam się wydaje.

Gość07.02.2015 9:29

Grunt, że działacze związkowi nie zostali zwolnienie. Osiągnięciem jest też pozostawienie flapsów dla działaczy związkowych.

andy07.02.2015 1:15

Tak was chlopy związkowcy zalatwli, i to nie pierwszy raz oni dostaną dobre pensje za styczeń i luty a wy?

gość06.02.2015 23:01

Związki walczą o swoją d....ę. Górnicy powinni wystapić z tym związków. Należy mmaakszymalnie ograniczyć ich ilość. %0. związków w JSW to wielka przesada. Tylu ich utrzymywać. Co wam Szereda wywalczył? Związkowcy mają zapłacone za strajk, wa wy bez wypłat. Związki zawodowe powinny być opłacane ze składek, a nie z JSW. Szereda i wszyscy posiadający prawa emerytalne na emerytury, a nie siedzieć i bzdurzyć górników walcząc o to co nie potrzeba. Szereda do listtopada 2014 zaraobił w JSW 108 tysięcy zł a WY CIĘŻKO BAKAJĄCY NA DOLE - ILE??????

Dołowiec_Zofiówka06.02.2015 20:10

Moim zdaniem WĘGIEL należy się TYLKO pracownikom dołowym ! Proponowałbym zabrać administracji i zarządowi WĘGIEL, FLAPSY (POSIŁEK REGENERACYJNY) i czternastkę, a dać 10% podwyżki do podstawowej stawki - bo chamy na dole pracują... :)
ZOBACZCIE ILE TO ZNOWU KOLEJNYCH OSZCZĘDNOŚCI ! Czemu Związkowcy chcą zabierać tylko produkcji, a nic administracji i pracownikom budynku zarządu ?

Pokaż wszystkie opinie (73)