Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
4 marca 2015

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie strajków w JSW

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie strajków w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Gliwicka prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie legalności strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zarząd JSW już na początku informował, że strajk jest nielegalny.

Strajk rozpoczął się 28 stycznia, po ogłoszeniu planu oszczędnościowego dla JSW. Górnicy domagali się przede wszystkim odwołania prezesa, Jarosława Zagórowskiego. Zarząd JSW powtarzał od początku, że strajk jest nielegalny. W związku z tym złożył zawiadomienie do prokuratury.

Gliwicka prokuratura zbada czy strajk był legalny i czy organizatorzy protestu nie złamali przepisów ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
związkowiec06.03.2015 12:03

strajk był, czy nie był legalny orzeknie "niezawisły" sąd, Zagórowski musiał odejść, bo odsunął od (żłoba) spółki przyklejone jak pijawki do JSW, gdzie prezesami są liderzy związkowi, przykł. ZZG KWK Zofiówka: - przewodniczący Motowidło Tadeusz, firma Perspektywa wykonuje usługi dla JSW - Prezes Motowidło Tadeusz. "prace" na tych stanowiskach wykonuje codziennie od 6.00 do 14.00. oraz wiele innych stanowisk. np. lokale gastronomiczne na gruntach JSW. Ocena należy do Was panowie i panie, członkowie tego związku.

Gość06.03.2015 8:09

"Wiek emerytalny dla górników w krajach Europy Zachodniej oscyluje w granicach 60-63 lat, a u nas 25 lat i na emeryturę. Za 750 miliardów złotych jakie w ciągu 25 lat zostały zmarnowane na wszystkie przywileje emerytalne, moglibyśmy mieć kilkanaście elektrowni atomowych albo blisko 20-25 tys km dróg. Teraz płacz, że musimy płacić za CO2, a jednocześnie dotuje się kopalnie i rocznie wywala na wszystkie przywileje blisko 30 miliardów złotych. W ciągu 25 lat na same emerytury górników( nie liczę kosztów związanych z eksploatacją złóż, szkody górnicze, zanieczyszczenia środowiskowe,wynagrodzenia górników, koszty łapówek i nabywanego sprzętu z kilkuset % przebitki) wydano blisko 180 miliardów złotych. "

Johnny kalesony05.03.2015 5:29

A co z legalnością użycia broni

jastrzębianin05.03.2015 1:12

Śledztwo w sprawie legalności bo straty z powodu strajku.A kiedy śledztwo w sprawie strat spowodowanych przez ekipę pana Zagórowskiego.Robimy hałas a tak z tego nic nie wyjdzie

ben04.03.2015 21:29

Ale szereda jest biedny , i z czego ma zapłacić? 150tys rocznie to glodowa pensja. A moze zrzucą sie jego przyboczni.

embrion04.03.2015 18:47

związkowcy to nieroby niech zapłacą za strajk na czele z Szeredom

Gość04.03.2015 18:39

Za narażenie spółki i Miasta na straty dla prywaty związkowców, powinni odpowiedzieć przed sądem.To już nie ta Solidarność dla której byliśmy poświęcić wiele z naszego życia.Teraz zostaliśmy zmanipulowani.Solidarność to nie przybudówka żadnej partii o której to zapomniano.

Pokaż wszystkie opinie (10)