Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
6 maja 2015

10 tysięcy osób chce pracować w SiG

10 tysięcy osób chce pracować w SiG
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Aż 10 033 podań o pracę wpłynęło do spółki JSW Szkolenie i Górnictwo. Pracę do tej pory znalazło 1208 osób, ale nadal poszukiwani są kolejni.

Do tej pory, najwięcej złożonych ofert pracy dotyczy stanowiska górnik - 2 662 osób. Dużą grupą są także pracownicy niewykwalifikowani z doświadczeniem - 1 512 osób oraz pracownicy niewykwalifikowani bez doświadczenia - 1 441 osób.

JSW SiG wciąż poszukuje do pracy kombajnistów ścianowych, górników sekcyjnych, hydraulików oraz maszynistów lokomotyw powietrznych, spalinowych i elektrycznych szynowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
inż.Kovacsh10.06.2015 15:58

Recepta by była praca dla młodych w JSW jest jedna. Trzeba natychmiast zlikwidować odrabianie wojska i chorobowego do emerytury oraz wprowadzić urlopy górnicze co pozwoli na odejście kilku tysięcy ludzi z JSW bez niepokojów społecznych,a to od razu przełoży się na poprawę ekonomiczną spółki i co najważniejsze da nowe miejsca pracy absolwentom szkół górniczych by mogli normalnie żyć we własnym kraju, a nie emigrować na zmywaki Europy. Likwidacja odrabiania wojska i chorobowego poprawi też sytuację ZUS-u gdyż górnicy pracujący dłużej (odrabiający wojsko i L4) będą musieli dostać wyższe emerytury gdyż dłużej pracują. Tak, że takie odrabianie należy już dziś zlikwidować gdyż przynosi ono więcej strat niż pożytku. Ponad to po odejściu tysięcy górników wszyscy co złożyli podania do SiG zostali by przyjęci do pracy w JSW. Wprowadzając takie reformy PO miałaby szansę na trzecią kadencję gdyż zyskała by ogromne poparcie branży górniczej, tworząc z dnia na dzień tysiące nowych miejsc pracy dla absolwentów szkół i osób chcących pracować w górnictwie.

Mądry07.05.2015 22:42

Myślicie, że w innych miastach jest praca łatwa, przyjemna i bardzo dobrze płatna ?
MYLICIE się !

benio07.05.2015 12:55

podobno taki ciężki zawód

Gość07.05.2015 0:27

Prezes SIG-u, były dyrektor kopalniiiiiiii, ćwoki. Ręka rękę myje, a i pozostały skład zarządu budzi wątpliwości...

tusoslaw06.05.2015 22:20

przyjmijcie bialych, bo jest jeszcze pare wolnych dziur na dole dla nich gdzie moga sie zaszyc i przesiedziec cala zmiane

ten06.05.2015 19:38

Ooo, 10 tysięcy?! Z czego tysiąc z Jastrzębia, a 9 tyś. z okolicznych krwiopijczych miast i miasteczek.

jimmy06.05.2015 17:27

Skończyłem szkołe, obiecywano mi zatrudnienie. Czekam aż skończe 21 lat, aby złożyc papiery do SiG'u. To, że na weryfikację czeka prawie 11tys podań bardzo mnie motywuje, i utwierdza w tym, że ta szkoła była na nic i pracy w tej firmie nie znajdę :)

Pokaż wszystkie opinie (9)