Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 maja 2015

Komorowski wygrał tylko w kilku obwodach

Komorowski wygrał tylko w kilku obwodach

W Jastrzębiu-Zdroju większość mieszkańców zagłosowała za Andrzejem Dudą (37,58%). Tylko w sześciu na 45 komisji najwięcej głosów zdobył Bronisław Komorowski (27,01%), choć w naszym mieście znalazł się na trzecim miejscu - wyprzedził go Paweł Kukiz z wynikiem 27,24%.

24 maja odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jak jastrzębianie głosowali na dwóch kandydatów, którzy powalczą teraz o urząd Prezydenta Polski? 

Najlepszy wynik w naszym mieście uzyskał Andrzej Duda. Wygrał aż w 39 obwodach wyborczych. Najwięcej głosów zebrał w obwodzie nr 26, w komisji na ulicy Komuny Paryskiej - 48,23%. Jego rywal może pochwalić się najwyższym wynikiem w lokalu wyborczym nr 44 (Dom Pomocy Społecznej na ul. Kaszubskiej). Bronisław Komorowski zdobył tam aż 83,33% głosów. Wysoki wynik uzyskał również w obwodzie nr 45 na ul. Wodeckiego (Zakład leczniczo-rehabilitacyjny) - 51,96%. Aktualny Prezydent Polski wygrał tylko w sześciu obwodowych komisjach wyborczych.

Największa frekwencja była w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 - 83,33%. Tam najchętniej głosowali na Bronisława Komorowskiego (39,06%). Najmniejsza frekwencja była w obwodzie nr 15 (ul. Piastów 15 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego). Wyniosła tam 37,09%. Podobnie niską frekwencję odnotowano w Zakładzie Karnym - 37,33%.

Dokładny wykaz obwodów komisji oraz szczegółową mapę głosowania można znaleźć na stronie urzędu miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia" Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia"

PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna" PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Za15.05.2015 21:03

Andrzej Duda po dotarciu do fotela prezydenckiego dopiero pokaże co nie potrafi. Wszystkie szumne zapowiedzi zostaną zapomniane lub wytłumaczone winą PO. Dlaczego ludzie chca jeszcze raz zaryzykować? Zwłaszcza teraz i dać władzę PiS? Tego nie można wyjaśnić logiczne. Chyba, że bardzo negatywną opinią o wyborcach. PiS pokazłą co potrafi i musiał oddać władzę po dwóch latach, bo nikt znimi nie chciał współpracować. Straciliśmy na tym eksperymencie bardzo dużo. Np. od czasu władzy PiS płacimy 35% więcej niż moglibyśmy. Takich kwiatków jest więcej. Straty ponieśliśmy spore. A terz dyszący zemstą Kaczyński nawywija jeszcze bardziej.

komoruski-szczynukowicz14.05.2015 14:35

Ręce opadają jak patrzę na ilość głupich gojów, którzy oddali głos na szczynukowicza... Zrozumiałbym, że głosują na Kukiza czy innego, ale nie na wielbiciela WSI...