Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
6 lipca 2015

Miasto będzie musiało zwrócić pieniądze za e-bilet?

Miasto będzie musiało zwrócić pieniądze za e-bilet?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Być może miasto będzie musiało zwrócić pieniądze za projekt unijny, którego efektem jest m.in. wprowadzenie e-biletu oraz elektronicznych tablic. Samo Jastrzębie musiałoby zwrócić 5,3 mln zł.

W związku z wyjściem Jastrzębia-Zdroju z Międzygminnego Związku Komunikacji pod znakiem zapytania stoi projekt unijny, którego elementami są e-bilety, tablice elektroniczne, system monitoringu oraz system zarządzania transportem. MZK otrzymało na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie blisko 12 mln zł (cały projekt to 14,5 mln zł). Być może teraz pieniądze trzeba będzie zwrócić. Nasze miasto jako największa gmina w MZK musiałoby oddać 5,3 mln zł.

- Uchwała miasta komplikuje prawnie wykonanie tej umowy, bo wyłączony zostałby potężny obszar, na którym ma działać skutecznie i to przez jeszcze 5 lat. Taki jest właśnie okres trwałości projektu - mówi Benedykt Lanuszny z MZK.

Informację o opuszczeniu MZK przez miasto otrzymało Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), które zapowiedziało, że konieczny będzie zwrot kwoty dotacji. Jak jednak mówi wiceprezydent Ryszard Rakoczy, przeprowadził rozmowy z CUPT i ten zapewnił, że miasto nie będzie musiało zwracać ponad 5 milionów złotych pod jednym warunkiem.

- Jeżeli miasto będzie zainteresowane korzystaniem z systemu, a jest zainteresowane, to nie trzeba będzie zwracać pieniędzy. Takie są ustalenia z CUPT - mówił wiceprezydent podczas ostatniej sesji rady miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
gosia31.07.2015 9:08

kiedy ludzie zrozumiecie że za darmo to nawet w pysk nikt nie dostanie. Darmowe ulotki w skrzynkach na listy (za te ulotki płaci klient który przychodzi do sklepu) może mi ktoś powie że te autobusy też będą jeździć za darmo ?
A kierowcy to w czynie społecznym będą nas wozić ?
ludzie pomyślcie troszkę brzmi to fajnie ale kryje się za tym .... sami wiecie już co.
Tanie kiełbasy szynki i sery ..... a kiedyś szynka była szynką ser był serem a mleko mlekiem. Dali nam mleko prawie darmo kiełbasy za połowę ceny wszystko sama chemia i ...Z autobusami też tak będzie będziemy jeździć mikro busikami ale za darmo fachowo te autobusy nazywa sie sardynkami bo ludzie w nich wożeni są jak sardynki w puszkach

Alf10.07.2015 19:38

Do Gość

Co ty mówisz , przecież są dostępne dalej bilety okresowe na 15 dni czy na 7 dni .
Radzę ci w pierwszej kolejnośći sprawdz , a potem dopiero pisz
Wiem bo sam korzystalem z biletu okresowego , juz zakodowanej na e bilecie , od dnia 24 06 do dnia 8 07 i , to był bilet typu SC ulgowy za 41 zł

Gość09.07.2015 16:29

Za e-bilety to będziemy płacić słono za przejazdy , teraz chociaż były bilety okresowe a jak znikną to nieżle zapłacimy choćby za dojazdy do pracy.

mieszkanka J-Z09.07.2015 10:25

e-bilet na okaziciela to brak ochrony danych osobowych . Żądają wszystkich danych osobowych włacznie z PSL i zdjęciem . To INWIGILACJA! Unia nam narzuca ,a nasze wladze jak barany potulnie wprowadzają ich nakazy . Dla e- biletów STOP!

Bastek 07.07.2015 14:30

do SJZ68

O co ci się rozchodzi , przecież mam dobry pomysł na , wykorzystanie tego systemu .
Przecież tam błędów ortograficznych nie ma , to jest moim zdaniem wszystko okej.

>?07.07.2015 0:57

no, podatnicy zapłącili, no i teraz napisz coś sensownego. O gaciach ze swoim starym pogadaj. Rozkład jazdy zintegrowany, to cała UE wprowadziła, wszystko ma tam być, a u nas nawet na poziomie Jastrzębia się nie da, a działa tu tylko MZK i kilka innych firm, ale busiarskich, bo nie da się, bo dziurawe gacie i inne brednie.

SJZ6806.07.2015 19:22

@>?-jak czytam teksty w rodzaju:"ale ja jako podatnik zapłaciłem za te tablice " i.t.p. to mnie
na pawia bierze. Za co zapłaciłeś?, pewnie za dziurawe gacie. Marne masz o sprawie
pojęcie to siedź w dziurze i przestań się pienić.
@Bastek-któryś już raz wklejasz swój projekt. Pytanie i prośba do Ciebie, w jakim narzeczu to
spłodziłeś?, skonsultuj to z jakimś polonistą, popraw i dopiero wrzuć, jeżeli chcesz by
brano Cię poważnie. Chwała za to że chcesz coś zaproponować bo na przykład ">?"
tylko pianę toczy!.

Pokaż wszystkie opinie (14)