Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 lipca 2015

Jechał 50 km/h więcej i stracił prawo jazdy

Jechał 50 km/h więcej i stracił prawo jazdy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci skorzystali z nowego prawa i odebrali na trzy miesiące prawo jazdy 26-latkowi, który gnał po ulicy Pszczyńskiej. To pierwszy przypadek w Jastrzębiu kiedy policjanci skorzystali z nowych przepisów.

Mężczyzna został zatrzymany 7 lipca na ulicy Pszczyńskiej. Prawo w terenie zabudowanym przewiduje prędkość do 50 km/h, natomiast 26-latek jechał 107 km/h. Został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

- Kierowca, który zostanie namierzony przez policjanta podczas przekroczenia dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Do "do mar"10.07.2015 20:06

A ty kim jesteś jak nie zawistny i wściekły, że nie możesz sobie poszaleć na drodze, dla swojej radości ale ze stwarzaniem zagrożenia dla innych. Zobacz co zrobił głupek z Żor. Rozbił się łamiąc sobie kręgosłup. Przykładna głupota godna twojego podziwu! Czy myślisz, że on jest głupi ale ty mądry, bo ty byś tak głupio nie postąpił. Policja powinna zabrać się za tych głupoli na motorach, którzy prowokują robiąc w nocy łomot. Czy głośny warkot jest zgodny z przepisami?

Z głową10.07.2015 19:57

Przecież wyraźnie wiadomo gdzie jest teren zabudowany a gdzie nie. To podstawowa wiedza każdego posiadacza prawa jazdy. Znaki na terenie zabudowanym mogą tylko podnieść ograniczenie szybkości np. do 70km. Szkoda, że Pszczyńska od miejsca gdzie rozpoczyna się droga dwupasmowa nie ma takiego znaku. To jest bezmyślność drogowców. Tm gdzie tylko można powinno się pozwalać na jazdę szybszą. Z powody świateł na skrzyżowaniach i bez ich synchronizacji przejazd przez miast od świateł na skrzyżowaniu w Bziu do szpitala wojewódzkiego, średni czas przejazdu wydłużył się o 4 minuty. To bardzo dużo jak na taki krótki dystans. W porównaniu, jazda do Katowic w wariackim tempie, przyspiesza przejazd o 5 minut.

Heh10.07.2015 15:07

No, cwani :D Najlepiej postawić gdzieś na zakręcie żeby nie było widać znaku, jedziesz sobie 100 w terenie niezabudowanym i CIACH! Teren zabudowany, mandacik leci wszyscy zadowoleni :D

Gość10.07.2015 11:25

A co z idiotami na motocyklach?

SPECJALISTA09.07.2015 20:50

oczywiście ze pomiar zaczęli robić jeszcze poza obszarem zabudowanym ja bym takiego mandatu nie przyjął JASTRZEBSKA DROGOWKA NAWET PREDKOSCI NIE POTRAFI PRAWIDŁOWO ZMIERZYĆ

do mar09.07.2015 16:38

slowa typowego zawistnego polaczka biedaczka

Gość09.07.2015 16:18

Piotr a ja widzę na tym filmie, że pomiar zaczyna się w momencie zrównania się busa ze znakiem "teren zabudowany", czyli prawidłowo, przypatrz się kiedy rusza czas pomiaru...

Pokaż wszystkie opinie (13)