Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
24 lipca 2015

Jest koncepcja na OWN. Co tam będzie?

  • Jest koncepcja na OWN. Co tam będzie?
  • Jest koncepcja na OWN. Co tam będzie?
  • Jest koncepcja na OWN. Co tam będzie?
  • Jest koncepcja na OWN. Co tam będzie?
Więcej zdjęć:
fot. Adrian Bukowski / jastrzebieonline.pl

Park sensoryczny, wodny park zabaw, miejsce do grillowania - to niektóre atrakcje jakie mogą powstać na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. W piątek po południu odbyła się konferencja prasowa na ten temat.

Jastrzębie-Zdrój stara się, wspólnie z Karwiną i Hawierzowem, o pieniądze unijne na projekt, który ma zwiększyć atrakcyjność oferty turystycznej. Jednym z elementów wspólnego przedsięwzięcia ma być odnowa OWN-u. Cały projekt ma być ukierunkowany na propagowanie kultury i lokalnego dziedzictwa oraz angażowanie społeczności.

Jak mówiła Anna Hetman podczas piątkowej konferencji prasowej na OWN-ie, koncepcja jest już gotowa, jednak na ostateczny projekt trzeba będzie poczekać. Na razie w koncepcji znalazły się takie atrakcje jak park sensoryczny, wodny park zabaw z natryskami, budynek gastronomiczny z tarasem, miejsce do grillowania, scena, trasy spacerowe i rowerowe, polsko-czeskie ścieżki dydaktyczne (przyroda, uzdrowisko, górnictwo) oraz uporządkowanie nabrzeża stawów.

-  Tak jak Wam obiecałam, dołożę wszelkich starań, by za jakiś czas OWN odzyskał swój dawny blask i na powrót zapełnił się ludźmi. Z nieocenioną pomocą wydziałów merytorycznych działamy bardzo mocno w tej kwestii, odbywamy szereg spotkań i rozmów, które, jestem przekonana, zaprowadzą nas do upragnionego celu - mówi prezydent miasta.

To czy nowy OWN powstanie w takiej zaplanowaje formie dowiemy się dopiero w 2016 roku. Do lutego 2016 trwać będzie nabór wniosków. Jeśli się uda, OWN ma być gotowy już w 2017 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Groził, że zabije ojca i brata Groził, że zabije ojca i brata

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
aaa13.08.2015 13:43

OWN należy do miasta. Do Lasów Państwowych należy las między Cieszyńską a OWN. Jeżeli Lasy będą chciały sprzedać ten teren, to warto go kupić i wykorzystać na Park linowy, ścieżki rowerowe,
czy siłownie. Byłby duży kompleks rekreacyjno wypoczynkowy. Koko spoko: zauważ, że w ciągu 10 miesięcy nie da się zrobić wszystkiego co było niemożliwe przez 12 lat.

Do koko 29.07.2015 10:24

Menel to nie jest obraźliwa nazwa. To stan w jakim znajduje się człowiek. Najczęściej nie chce z niego wyjść bo chce być całkowicie wolny.
A co wynika z dalszej wypowiedzi? Nic. Zupełnie nic. Tylko tyle, że OWN należy do Lasów Państwowych. Sugestia, że PO chce sprzedać lasy państwowe nie jest prawdziwa. Tak głosi PiS ale to za mało na prawdę. Żaden "market" (co to jest market prócz "sklepu") nie będzie zainteresowany bo miasto już osiąga ilość sklepów wystarczających. Już nie można osiągnąć zysków przy otwarciu kolejnego sklepu. A nikt nie chce wyłożyć pieniędzy na coś co nie przyniesie zysków. Tzw. marketów nie otwiera się dla samego posiadania tylko dla zarabiania. A w sklepach jest coraz mniej klientów i tym samym zyski spadają.

koko28.07.2015 23:04

ludzie są wszyscy tacy sami, nie można kogoś nazywać menelem, trochę kultury, koleżko, zachowuj się jak człowiek. OWN należy do Lasów Państwowych i taka jest prawda i tego nie zmienicie, chyba, ze miasto to odkupi, a nie odkupi, bo przecież nie zna się na tym żaden urzędnik, na leśnych terenach. . Zresztą to nie rola miasta, zeby uprawami drzew się zajmować, a, ze PO chce sprzedać Lasy Państwowe to sprawa inna i istotna, tym bardziej, ze ten lasek jest w centrum miasta i można jakiemuś marketowi to sprzedać, tak samo jak Strefę Centrum, która też jest teraz lasem i jakoś nikt nie protestuje, że będzie wycięta i powstanie tam market.

Do koko spoko28.07.2015 21:25

Jeśli ktoś myśli, że nowe władze miasta wydają lekką ręką pieniądze to się myli. Zanim na OWN coś powstanie, zostanie podpisana umowa Lasami Państwowymi na dzierżawę. Poprzedniej władzy już się nic nie chciało robić. Zwłaszcza, że wszyscy ich atakowali. A takie sprawy jak OWN to trudne sprawy. Ale też nie może tam pozostać las i menele i bandyci lubiacy się bawić czymiś kosztem. Meneli można przekonać, żeby się tam nie zapuszczali. Z bnadyctwem jest trudniej. Trzeba ich ...

koko28.07.2015 19:21

a kiedy będą jakieś działania, bo jak na razie to o koncepcjach tylko słychać, a DZIAŁAŃ ZEROa. Pani prezydent, kadencja nie trwa wiecznie i banialukami nie da się jej zapełnić....

do do darko28.07.2015 11:03

przed marketem na północnej to ma być wielki parking, a nie żaden plac noworoczny, zresztą potrzebny jak dziura w moście.

jaous28.07.2015 10:18

Jak zwykle dużo negatywnych komentarzy wielbicieli byłego prezydenta za którego padł OWN.

Pokaż wszystkie opinie (26)