Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
Queens Chicken
29 marca 2016

Palił się stary dworzec PKP. Pracowity weekend strażaków

Palił się stary dworzec PKP. Pracowity weekend strażakówZdjęcie archiwalne
fot. Jarosław Grywaczewski

Świąteczny weekend strażacy mogą zaliczyć do pracowitych. W ciągu tych kilku dni interweniowali kilkanaście razy przy pożarach traw. Ogień pojawił się również w starym dworcu PKP oraz w jednym z pomieszczeń na al. Piłsudskiego.

Strażacy interweniowali kilkanaście razy przy pożarach traw i krzewów. Większość zdarzeń miała miejsce w poniedziałek - słoneczna pogoda sprzyjała zaprószaniu ognia. Trawy paliły się m.in. na ulicach Wiejskiej, Kondziołowiec, Północnej a także na terenie Drogi Głównej Południowej.

W piątek, 25 marca strażacy gasili pożar w pomieszczeniu piwnicznym, w pawilonach na al. Piłsudskiego. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w ogrzewaczu wody. Straty wyniosły około 1000 zł.

W niedzielę, 27 marca miał miejsce pożar w starym dworcu PKP na ulicy Dworcowej. W budynku paliły się śmieci oraz inne zgromadzone tam materiały. - Było to ewidentne podpalenie - mówi Mirosław Juraszczyk ze straży pożarnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pies zaklinował się w bramie Pies zaklinował się w bramie

Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne  Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Prawdomowny02.04.2016 0:48

@donosiciel30.03.2016 20:51 '...widziałem w dyngusa dwóch chłopaków ubranych na szaro...'
Dobrze, ze nie na zielono bo glosilbys, ze to 'ruskie' majdan nam robia.
Pozdrawiam myslacyh..

donosiciel30.03.2016 20:51

odnośnie podpaleni przy ulicy Północnej to widziałem w dyngusa dwóch chłopaków ubranych na szaro, którzy w godzinach wieczornych uciekli w kierunku ZS nr 2 przez boisko, następnie spokojnie poszli w kierunku bloków przy Poznańskiej, może okoliczny monitoring zarejestrował resztę ;)

Jumper30.03.2016 19:33

Małolaty "napalili" się i wpadli na wspaniały pomysł a podpalmy śmieci na Dworcu PKP, brak wychowania małolatów to wina rodziców i hip hopu.

Zaradny30.03.2016 18:44

Trzeba zacząć polować na gnojków, którzy podpalają dla zabawy. Złapany powinien sam zarobić na opłacenie akcji gaśniczej. Na przykład sprzątając miasto czyli zbierać śmieci chodząc po zalesionych terenach w Jastrzębiu. Dwa lata codziennej pracy oduczy zabawy ogniem. Proszę o obserwację każdego miejsca gdzie kręcą się podejrzani ludzie. Każdy ma komórkę z aparatem,. Niech zrobi, nawet z daleka zdjęcie.

rolnik29.03.2016 23:46

strażak też musi zarobić ;)

E.T.29.03.2016 19:18

gowniarzom?! dorośli, starzy i głupi właściciele działek na Wiejskiej podpalili trawy. Bez mózgów są niestety niektórzy!

Gość29.03.2016 13:41

gówniarzom się nudzi