Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
29 marca 2016

Palił się stary dworzec PKP. Pracowity weekend strażaków

Palił się stary dworzec PKP. Pracowity weekend strażakówZdjęcie archiwalne
fot. Jarosław Grywaczewski

Świąteczny weekend strażacy mogą zaliczyć do pracowitych. W ciągu tych kilku dni interweniowali kilkanaście razy przy pożarach traw. Ogień pojawił się również w starym dworcu PKP oraz w jednym z pomieszczeń na al. Piłsudskiego.

Strażacy interweniowali kilkanaście razy przy pożarach traw i krzewów. Większość zdarzeń miała miejsce w poniedziałek - słoneczna pogoda sprzyjała zaprószaniu ognia. Trawy paliły się m.in. na ulicach Wiejskiej, Kondziołowiec, Północnej a także na terenie Drogi Głównej Południowej.

W piątek, 25 marca strażacy gasili pożar w pomieszczeniu piwnicznym, w pawilonach na al. Piłsudskiego. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w ogrzewaczu wody. Straty wyniosły około 1000 zł.

W niedzielę, 27 marca miał miejsce pożar w starym dworcu PKP na ulicy Dworcowej. W budynku paliły się śmieci oraz inne zgromadzone tam materiały. - Było to ewidentne podpalenie - mówi Mirosław Juraszczyk ze straży pożarnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Prawdomowny02.04.2016 0:48

@donosiciel30.03.2016 20:51 '...widziałem w dyngusa dwóch chłopaków ubranych na szaro...'
Dobrze, ze nie na zielono bo glosilbys, ze to 'ruskie' majdan nam robia.
Pozdrawiam myslacyh..

donosiciel30.03.2016 20:51

odnośnie podpaleni przy ulicy Północnej to widziałem w dyngusa dwóch chłopaków ubranych na szaro, którzy w godzinach wieczornych uciekli w kierunku ZS nr 2 przez boisko, następnie spokojnie poszli w kierunku bloków przy Poznańskiej, może okoliczny monitoring zarejestrował resztę ;)

Jumper30.03.2016 19:33

Małolaty "napalili" się i wpadli na wspaniały pomysł a podpalmy śmieci na Dworcu PKP, brak wychowania małolatów to wina rodziców i hip hopu.

Zaradny30.03.2016 18:44

Trzeba zacząć polować na gnojków, którzy podpalają dla zabawy. Złapany powinien sam zarobić na opłacenie akcji gaśniczej. Na przykład sprzątając miasto czyli zbierać śmieci chodząc po zalesionych terenach w Jastrzębiu. Dwa lata codziennej pracy oduczy zabawy ogniem. Proszę o obserwację każdego miejsca gdzie kręcą się podejrzani ludzie. Każdy ma komórkę z aparatem,. Niech zrobi, nawet z daleka zdjęcie.

rolnik29.03.2016 23:46

strażak też musi zarobić ;)

E.T.29.03.2016 19:18

gowniarzom?! dorośli, starzy i głupi właściciele działek na Wiejskiej podpalili trawy. Bez mózgów są niestety niektórzy!

Gość29.03.2016 13:41

gówniarzom się nudzi