Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 czerwca 2016

Dłużnicy odpracowali prawie 106 tys. zł długu

Dłużnicy odpracowali prawie 106 tys. zł długu
fot. Robert Sitek

Program Realizacji Świadczeń Wzajemnych przynosi skutki. Dzięki programowi dłużnicy mogą odpracować czynsz wobec miasta, w zamian za prace porządkowe. Z programu skorzystało już 38 osób.

Od października 2015, od kiedy został uruchomiony program odpracowywania długów, zgłosiły się do niego 62 osoby, z czego podpisano umowy z 38 osobami. Na ten moment 21 umów już wygasło, a więc dłużnicy odpracowali swój dług. Łącznie, dłużnikom udało się już odrobić blisko 106 tys. zł długu (do maja tego roku), a całkowita kwota sięga prawie 350 tys. zł.

- Program został wprowadzony w celu udzielenia pomocy dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, i nie są w stanie spłacić zaległości. W ten sposób chcemy też zmotywować dłużników do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jastrzębie-Zdrój – tłumaczy Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Zainteresowani mogą się zgłaszać do Miejskiego Zarządu Nieruchomości. Stawka za godzinę pracy to 12,50 zł. Dłużnicy będą mogli pracować przy pracach takich jaki pielęgnacja zieleni, sprzątanie klatek schodowych, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Mieszkaniec23.06.2016 7:10

Dobry pomysł i zysk dla miasta.

Janusz Tarasiewicz22.06.2016 20:37

Wieki szacunek dla Pana J. Budy za wdrożenie tego programu. Poprzednicy wykręcali się "sianem".

Gość22.06.2016 19:05

stawka jest za wysoka, powinno być 10 złotych.

Doświadczony22.06.2016 12:40

Ci, którym naprawdę zależy na wyjściu na prostą, podejmują się tego trudu. Ci, którzy z góry zakładają, że nie będą płacić, cierpliwie czekają na eksmisję.

mieszkaniec22.06.2016 10:33

I to jest gut idea