Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Queens Chicken
22 lipca 2016

Szpital otrzymał nowoczesny sprzęt od miasta

Szpital otrzymał nowoczesny sprzęt od miasta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Urząd Miasta ufundował wideogastroskop dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Z roku na rok jest coraz więcej pacjentów, którzy korzystają z urządzenia. Koszt zakupu to ponad 340 tys. zł.

Nowy nabytek szpitala to wideogastroskop EG-2990i firmy Pentax. Oprócz samego urządzenia szpital otrzymał system do archiwizacji i opisywania badań, a także automatyczną myjnię do endoskopów. Urządzenie trafiło na Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny, ale używane jest również przez pacjentów innych oddziałów do diagnostyki i leczenia.

- Urządzenie pozwala dostrzegać różne, bardzo małe zmiany w błonie śluzowej, w przebiegu naczyń i daje gwarancję, że niczego nie przeoczymy. Ilość endoskopii co roku wzrasta, w tym roku do końca czerwca wykonaliśmy już ponad 900 badań - wyjaśnia Katarzyna Mrzygłód-Huras, lekarz zarządzający Oddziałem Gastrologiczno-Wewnętrznym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
gość gościa27.07.2016 13:55

Opodatkujcie lekarzy, to będzie kasa na sprzęt. Płaciłem niedawno 650 zł za prywatną wizytę, nie dostałem paragonu. Kasa prosto do kieszeni takiego lekarza "prywatnego" idzie.

gość gościa27.07.2016 6:18

Urząd Miasta ufundował? Czyli jakaś ściepa urzędników była? Czy może jednak to nie Urząd Miasta a mieszkańcy - podatnicy ufundowali?

Gość22.07.2016 11:53

Lekarze nie mogą przekazać 10% z kopert na zakup nowego sprzętu?