Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
22 lipca 2016

Szpital otrzymał nowoczesny sprzęt od miasta

Szpital otrzymał nowoczesny sprzęt od miasta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Urząd Miasta ufundował wideogastroskop dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Z roku na rok jest coraz więcej pacjentów, którzy korzystają z urządzenia. Koszt zakupu to ponad 340 tys. zł.

Nowy nabytek szpitala to wideogastroskop EG-2990i firmy Pentax. Oprócz samego urządzenia szpital otrzymał system do archiwizacji i opisywania badań, a także automatyczną myjnię do endoskopów. Urządzenie trafiło na Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny, ale używane jest również przez pacjentów innych oddziałów do diagnostyki i leczenia.

- Urządzenie pozwala dostrzegać różne, bardzo małe zmiany w błonie śluzowej, w przebiegu naczyń i daje gwarancję, że niczego nie przeoczymy. Ilość endoskopii co roku wzrasta, w tym roku do końca czerwca wykonaliśmy już ponad 900 badań - wyjaśnia Katarzyna Mrzygłód-Huras, lekarz zarządzający Oddziałem Gastrologiczno-Wewnętrznym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
gość gościa27.07.2016 13:55

Opodatkujcie lekarzy, to będzie kasa na sprzęt. Płaciłem niedawno 650 zł za prywatną wizytę, nie dostałem paragonu. Kasa prosto do kieszeni takiego lekarza "prywatnego" idzie.

gość gościa27.07.2016 6:18

Urząd Miasta ufundował? Czyli jakaś ściepa urzędników była? Czy może jednak to nie Urząd Miasta a mieszkańcy - podatnicy ufundowali?

Gość22.07.2016 11:53

Lekarze nie mogą przekazać 10% z kopert na zakup nowego sprzętu?