Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 sierpnia 2016

Od września e-bilet również dla 70-latków

Od września e-bilet również dla 70-latków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od września osoby, które ukończyły 70. rok życia i korzystają z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, będą musiały wyposażyć się w e-bilet. Do tej pory wystarczył tylko dowód tożsamości potwierdzający wiek.

E-bilet nadal będzie upoważniał do bezpłatnych przejazdów, lecz jego posiadanie będzie konieczne. Obecnie taki obowiązek mają osoby w wieku 65-70 lat, które korzystają ze zniżki 50% na przejazdy autobusem. E-bilet można odebrać w siedzibie MZK przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Piotr22.08.2016 23:50

Juz widze moich rodzicow poten e bilet jak jada raz do roku.

aaa14.08.2016 14:03

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Pytanie powinno brzmieć nie "po co e-bilet", a "kto drukuje e-bilety" Bardzo bym chciała wiedzieć jaka to firma i kto ma w niej udziały.

pasażer10.08.2016 17:44

"Powód jest taki np jak pasażer nie da co zgubi Dowód Osobisty - to ktoś może te dane z tego Dowodu Osobistego wykorzystać na zaciągnie jakieś pożyczki przez internet " jak się to ma do pytania po co są te e-bilety dla 70-latków, Bastek00 dodaj jeszcze jedno 0 do nicka i przestań snuć tutaj swoje fantasmagorie.

do pasażer10.08.2016 17:20

Basterk powiązany z MZK? Czyli sam siebie chce pozbawić pracy? Czytaj ze zrozumieniem...

pasażer10.08.2016 17:18

Bastek jednak jesteś powiązany z mzk chcecie liczyć pasażerów po 70 -ce czy was tam wszystkich pop.........co ciebie obchodzi jak ktoś zgubi dowód, co masz biuro rzeczy znalezionych. Piszesz jakbyś był nawiedzony

Bastek0010.08.2016 15:45

do pasażer z dnia 10 08 2016 roku o godz 10:54

Już ci odpowiadam na twoje pytanie

Pytanie było takie

Dla czego osoby po ukończeniu 70 lat muszą posiadać wyrobiony e bilet seniora ?

1 Powód jest taki np jak pasażer nie da co zgubi Dowód Osobisty - to ktoś może te dane z tego Dowodu Osobistego wykorzystać na zaciągnie jakieś pożyczki przez internet >
2 Powód jest taki np lepszy jest e bilet bo w razie zgubienia tego e biletu seniora - to nikt nie wykorzysta waszych danych osobowych tylko jedynie będzie znał Imię i Nazwisko - ale adresu nikt nie pozna
3 Powód to jest taki że w Biurze Mzk Jastrzębia jak każda osoba po ukończeniu 70 lat będzie odbijać przy każdym wsiadaniu raz swój e bilet seniora w obojętnie jakim Kasowniku to , wtedy MZK Jastrzębie - będzie wiedzieć ile pasażerów korzysta z tej linii i potem tez będą wiedzieć jaki autobus dać na danej trasie czy mały czy większy .
A wiadomo Mały mniej paliwa spali niż np ten większy to i użycie paliwa jest większe

do bolo z dnia 10 08 2016 roku o godz 13:21

Napisałem ci w moim poprzednim Komentarzu z dnia 10 08 2016 roku o godz 10:42 tam masz wszystko dokładnie opisze czyja to wina dla czego nie ma darmowej Komunikacji - i kto za to odpowiada
A ja jedynie to mogą być przyspieszone wybory o odłowaniu Rady Miasta i potem nowe wybory do Rady Miasta które wygra inna Partia i która wszystko spełni

Bo teraz Rada Miasta a szczególnie z PIS - boją się ze jak Związek MZK Jastrzębie zostanie podany w stan likwidacji to po 1 stracą pracę a po 2 w Żorach , darmowa Komunikacja tez nie będzie obsługiwana
I z tego powodu PIS nie che tej zmiany
A ja życzę żeby jak najszybskim tępie jaki jest możliwy żeby MZK Jastrzębie zostało podane w stan likwidacji może mi to nastąpić nawet i jutro z miłą ochota taki komunikat by mnie ucieszył !!

bolo10.08.2016 13:21

A przede wszystkim kiedy te obiecane darmowe przejazdy komunikacją miejską???
p. Prezydent spi czy co robi? Obiecalas to sie wywiazuj z tych obietnic albo do widzenia. Chcemy innego prezydenta miasta, ktory dba i nie robi w bambucho mieszkańców!!!!!
PRZYSPIESZONE WYBORY OD ZARAZ!!!!

Pokaż wszystkie opinie (29)