Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
15 września 2016

Nielegalny magazyn zlikwidowany. Wartość towarów? 1,5 mln zł

Nielegalny magazyn zlikwidowany. Wartość towarów? 1,5 mln zł
fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna zatrzymała kobietę, która przewoziła podrobioną odzież i kosmetyki. W Jastrzębiu-Zdroju znaleziono magazyn, a w nim towary na kwotę blisko półtora miliona złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kobietę do kontroli drogowej. Okazało się, że przewozi w aucie podrobione kosmetyki i odzież o znacznej wartości. Funkcjonariusze zdecydowali się przeszukać również posesję wynajmowaną przez kobietę. Kobieta jednak nie chciał otworzyć domu tłumacząc, że nie ma przy sobie kluczy. Po otrzymaniu zgody przez prokuratora, w asyście policji funkcjonariusze weszli do środka. 

- W sumie w skontrolowanym samochodzie i w domu znaleziono 8,4 tysiąca sztuk podrobionej odzieży, 79 par butów oraz ponad 1600 sztuk podrobionych kosmetyków. Wstępnie wartość towaru oszacowano na blisko 1,5 mln złotych - mówi kpt. Katarzyna Walczak.

Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia. Towary sprzedawany miał być w całej Polsce. Trwa śledztwo i nie wykluczone, że będą kolejne zatrzymania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przemycał narkotyki z Czech. Grozi mu 8 lat więzienia Przemycał narkotyki z Czech. Grozi mu 8 lat więzienia

Kobieta miała w domu 910 paczek lewych "papierosów" Kobieta miała w domu 910 paczek lewych "papierosów"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Do gosc16.09.2016 16:12

Skoro o tym wiesz Co gdzie jak czemu nie powiadomisz organów ścigania - w tym momencie możesz być posądzony o współudział

Gość16.09.2016 9:03

Magazynów z podróbkami, papierosami ,alkoholem i ogólnie nielegalnym towarem, co co najmniej kilkanaście. Zapytajcie bezdomnych gdzie się zaopatrują, a dowiecie o kilku dostawcach. Narkotyki przywożą miedzy innymi studenci, ale są też dostawcy np. z Wielkopolski.

Obywatel RP Pisowskiej16.09.2016 8:45

Rząd nie kradnie "groszy" liczonych w miliony. Oni kradną miliardy. Okradany jest każdy. A potem daje mu się jakieś drobne i mówi "pamiętaj, to ja rząd dałem ci te ogromne pieniądze"

Laska15.09.2016 20:24

A ile kradnie rząd? Wie ktoś? Być może są uczciwi. Nie zatrudniają rodzin i tym podobne. Nie myślą o sobie tylko o innych. Rozdają milionowe nagrody dla biednych.