Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
9 grudnia 2016

Uczniowie ZS nr 6 nagrodzeni przez ministra

Uczniowie ZS nr 6 nagrodzeni przez ministra
fot. ZS nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego

Zespół Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego może się pochwalić kolejnym sukcesem na koncie. Aż siedmiu uczniów tej szkoły zostało Stypendystami Ministra Edukacji Narodowej. 

Z terenu województwa śląskiego stypendium MEN otrzymało 36 uczniów. Wśród nich jest siedmiu „Sobieszczaków”, są to:  Sandra Sitek, Zbigniew Jędrusiak, Adrian Kuca, Grzegorz Mrózek, Piotr Wożgin, Marcin Wróblewski, Arkadiusz Chodór.

- Stypendium Ministra Edukacji Narodowej to bardzo wysokie wyróżnienie. Cieszy to, że w gronie najlepszych uczniów znajdują się nasi wychowankowie. Warunkiem otrzymania takiego stypendium są sukcesy odnoszone na olimpiadach i konkursach międzynarodowych oraz w dziedzinie sportu na olimpiadzie i mistrzostwach Europy lub świata - powiedział dyrektor Zespołu Szkół nr 6 Jerzy Maduzia.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezes JSW zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie Prezes JSW zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie

Prezydent otrzymała tytuł "Lider z powołania" Prezydent otrzymała tytuł "Lider z powołania"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
joe11.12.2016 23:03

dobra zmiana?
jeśli nie będzie konkurencji między szkołami, to dopiero nam oświata spadnie na łeb na szyję, LO z ZS6 nie ruszać, bo jego symbioza z technikum jest filarem tego, co dobrego dzieje się w tej szkole

Alicja10.12.2016 22:23

Akurat wśród nagrodzonych uczniów ZS6 są też 2 z technikum elektrycznego. Inni- z analitycznego i mechatronicznego- osiągali ogrmne sukcesy w poprzednich latach. Nie samych informatyków (z całym uznaniem) potrzebuje kraj i świat.

Gor10.12.2016 21:30

Gratulacje i Szacun

31909.12.2016 21:52

Gratulacje!

jedyna dobra zmiana09.12.2016 18:04

W tym mieście potrzebne są tylko 3 szkoły średnie- ZS6 (technikum informatyczne), ZS2 (technikum ekonomiczne) i LO1. Reszta powinna przekształcić się w szkoły branżowe, związane z przemysłem i usługami (dawne zawodówki), z możliwością uzupełnienia wykształcenia do średniego z maturą (dla najlepszych). Rekrutacja do szkół średnich powinna być taka, jak kiedyś- egzaminy lub konkurs świadectw. Może wtedy edukacja w tym mieście miałaby jakiś sens. Bo teraz to jakaś kpina. Natworzyli śmiesznych szkół średnich, do których przyjmują wszystkich, jak leci, nawet idiotów. Sporo inteligentnych uczniów, którzy świadomie chcą się kształcić, wybiera szkoły w innych miastach (Wodzisław, Żory, Cieszyn, a nawet Pawłowice). Najwyższy czas, aby wrócić do dawnych standardów- szkoła średnia dla zdolnych, rokujących na bycie elitą, a nie dla wszystkich tumanów. Następny krok, to zrobienie porządku ze studiami, zwłaszcza z tymi płatnymi, po których mamy "ksero-magistrów".