Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 grudnia 2016

JSW: "Pniówek" będzie fedrował, co najmniej 25 lat

JSW: "Pniówek" będzie fedrował, co najmniej 25 lat
fot. JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła w grudniu pierwszą z planowanych ścian wydobywczą w nowym złożu węgla koksującego kopalni „Pniówek”. Inwestycję przygotowywano do 10 lat. Zapewni żywotność kopalni na, co najmniej ćwierć wieku. 

Działania Spółki o udostępnienie nowego złoża Pawłowice 1 trwały od około 10 lat. W czerwcu 2012 r. minister środowiska udzielił spółce koncesji nr 3/2012 na wydobywanie węgla kamiennego i metanu, jako kopaliny towarzyszącej ze złoża Pawłowice 1. Obowiązuje ona do końca 2051 r.

Jak informowała JSW, złoże Pawłowice 1 zalega na obszarze części gmin Pszczyna, Pawłowice, Suszec i w niewielkim stopniu pod terenem miasta Żory, w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni Pniówek. Ma 15,83 km kw. powierzchni. Zasoby przemysłowe udostępnione robotami górniczymi do głębokości 1140 m określone zostały na 79,99 mln t, a zasoby operatywne oszacowano na 54,3 mln t. Przewidywano też możliwość udostępnienia i zagospodarowania głębszych zasobów zalegających od 1140 m do 1300 m. Łączna zasobność do najgłębszych poziomów złoża wynosi aż 90,6 mln t.

Projekt zagospodarowania określa, że do głębokości 1140 m wykorzystać można jednocześnie 6559,23 mln m sześc. metanu. Złoże Pawłowice 1 składa się w całości z węgli koksowych, w zdecydowanej większości typu 35 (78 proc. zasobów przemysłowych).

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Aga17.12.2016 13:08

Do pniówek. Niech się śmieją. Zobaczysz, że to Wy będziecie się z nich śmiać, bo żadna brygada z Pniówka niebda sobie odebrać przodka czy ściany. Będą chodzić i się prosić żebyście ich do siebie wzięli.

rekinpodziemi15.12.2016 13:37

czy wiecie ze na kopalnie makoszowy był inwestor ten co na kwk krupinski czyli silesian coal z panem byłym wiceministrem a teraz prezesem firmy niemieckiej

pniówek15.12.2016 7:12

Kret, jak ja czytam na tych wszystkich forach jak oni nas obrażają i synków w innych kopalń, jak piszą ,że nas teraz roboty będą uczyć! I robią tak mimo tego ,że zamknęli tylko ich ,nie innych. Nikt z nas sie za nimi nie wstawi, bo nikogo z roboty nie zwalniają a ci i tak nawołują do strajków! Ścian1/2 u nas 6/7 11 przodków 13 kombajnów a oni śmieją się z Pniówka. To robią kadrusy i solidaruchy! Trzeba dokładnie sprawdzać, czy nie przyszedł kadrus albo solidaruch. Ale jak ich zapytasz prosto w ryj, czemu tak robią to odpowiadają " to nie ja ". Paniska z jednej ściany kamienio i punktu opatrunkowego za dwie bańki!

Do pniówek pany14.12.2016 21:35

A ty myślisz że Krupiński zamkną? Logo ze swastyką tylko się zmieni.

Kret14.12.2016 20:45

A Ci frajerzy z Krupińskiego mają koncesję do 2021 i myślą że są kimś...hehe, dobrze im tak, teraz przyjdą do nas a my im pokażemy ich miejsce w szeregu !!! Niech przychodzą! Ścieków do czyszczenie i koziołków pod dostatkiem! Myślą, że u nas będą kimś a będą tym, na kogo zasłużyli! Murzynami od najgorszych robót!

pniówek PANY14.12.2016 15:16

nadsztygar i gość, krupole siejący zamęt! Przynajmniej jest co łykać! Kopalni nie zamkną, co najwyżej zmieni się właściciel i wywali pociotkow, rodziny, związkowców i biuralistów! Z dołu nikogo nie wywali! No ale gdzie wy kamieniorze z punktu opatrunkowego za dwie bańki na Pniowek. Z czym do ludzi? Wy już byli w pup, czy do nas na przeróbka was dają?

nadsztygar14.12.2016 13:44

niemcy to lykna 3 lub 4 lata i git

Pokaż wszystkie opinie (12)