Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
6 lutego 2017

Są pieniądze unijne dla Granicy Ruptawa

Są pieniądze unijne dla Granicy Ruptawa
fot. LKS Ruptawa

LKS Granica Ruptawa wyda blisko 100 tys. zł na obozy piłkarskie, turnieje dla młodzieży i festyn sportowy. 90 procent wydatków to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.  

Wniosek klub z Ruptawy uzyskał pozytywną opinię ekspertów w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński. Za unijne pieniądze Granica zorganizuje dwa międzynarodowe turnieje piłkarskie oraz plenerową imprezę sportowo-kulturalną. Ponadto 25 młodych piłkarzy z Ruptawy wyjedzie na obóz piłkarski do Czech, a ich czescy koledzy przyjadą na obóz do Wisły.

Budżet projekty pod nazwą: "W jednej drużynie - Integracja przez sport na pograniczu polsko-czeskim" wynosi 23 493 euro (85% to dofinansowanie unijne, natomiast 5% pochodzić będzie z budżetu państwa, koszt własny klubu - 10%). - Naszym partnerem po stronie czeskiej jest stowarzyszenie Fotbal Třinec. Przede wszystkim możemy korzystać z bardzo dobrej bazy treningowej klubu z Trzyńca i doświadczeń czeskich partnerów. FK Fotbal Třinec rozgrywa mecze na szczeblu 2 dywizji czeskiej (odpowiednik 1 ligi polskiej) - mówi Rafał Jabłoński, autor i koordynator projektu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: przychody 44 mln zł, dotacja 31,5 mln zł MZK: przychody 44 mln zł, dotacja 31,5 mln zł

Gdzie się podział milion złotych? Gdzie się podział milion złotych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Kibic07.02.2017 12:21

Panowie z mosiru uczcie się od kolegów a wy tylko składki podnosicie