Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 lutego 2017, Publicystyka

Michał Bajor w marcu odwiedzi Jastrzębie

Michał Bajor w marcu odwiedzi Jastrzębie

Michał Bajor wielokrotnie gościł w naszym mieście. Zawsze spotykał się z gorącym przyjęciem przez publiczność, która zapełniała po brzegi dużą salę kina Centrum. Trudno się temu dziwić, bo artysta jest jednym z bardziej lubianych i uznanych twórców nurtu piosenki poetyckiej. Jego utwory na długo zostają w pamięci dzięki niezwykłym i bardzo emocjonalnym interpretacjom. Niemalże każda piosenka nabiera głębszego sensu i znaczenia. Już niedługo Michał Bajor przyjedzie do Jastrzębia i wystąpi w koncercie pt. „Moja miłość”. 

Michał Bajor do Jastrzębia przybędzie w marcu. W sobotę, 4 marca (godz.18), będzie można posłuchać artysty w kinie „Centrum” Miejskiego Ośrodka Kultury. Już teraz warto zakupić bilet, aby zapewnić sobie uczestnictwo w koncercie.

Może trudno w to uwierzyć, ale Michał Bajor jest obecny na polskiej scenie muzycznej już od ponad 40 lat. Nikt, tak ja on nie łączy oryginalnego stylu z najwyższą jakością.  „Moja miłość” to 19. płyta w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa - Wojciechem Młynarskim. Poeta ten jest znany, jako autor tekstów piosenek i librett, tłumacz. Pisał dla najbardziej znanych polskich wykonawców. Jego utwory zna cała Polska.

W twórczości Michała Bajora po albumach „Od Piaf do Garou” i „Moje podróże” przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy - by wymienić tylko „Prześliczną wiolonczelistkę”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Och, życie kocham cię nad życie” czy „Nie ma jak u mamy”.

Warto przyjść na koncert i bezpośrednio usłyszeć piosenki w nowej aranżacji i wykonaniu artysty, które znają chyba wszyscy wielbiciele muzyki. Wybór piosenek, których autorem jest Wojciech Młynarski był trudny, powstało ich ponad dwa tysiące. Sam Michał Bajor mówi, że kluczem, jakim się kierowano było słowo „miłość”. Obok szlagierów w stylu „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Kocham cię życie” przypomniane są również mniej znane piosenki Młynarskiego. Do tego dochodzą dwa nowe utwory. Składają się na opowieść o nas, o życiu, o uczuciu. Wszystko to zabrzmi w utworach, które niegdyś wykonywali Skaldowie, Alicja Majewska, Edyta Gepert, Ewa Bem, Zdzisława Sośnicka, Zbigniew Wodecki, teraz w wykonaniu Michała Bajora.

- Cieszę się, że mogę wykonać te utwory. Ogromna większość publiczności siedzącej na sali, będzie mogła w swojej głowie nucić je muzyczno-litercako. Koncertów z nową płytą jest cała masa. Gramy mniej więcej 80 recitali w całej Polsce. Dużo koncertów. Dużo emocji i spotkania z publicznością w większych i mniejszych miastach - mówił w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia Michał Bajor.

Dla tych z państwa, którzy zdecydują się zakupić płytę Michała Bajora, która będzie dostępna podczas koncertu - niespodzianka. Znajdują się na niej dwa utwory wykonane w duecie. „Miłość jest tylko jedna” - gdzie zaśpiewa również Alicja Majewska i „Ja Kocham, Ty kochasz”, gdzie z kolei oprócz Michała Bajora usłyszymy Annę Wyszkoni.

Zapraszamy na wieczór pełen przebojowych wspomnień. Wieczór bardzo melodyjny, z piosenkami w najróżniejszych klimatach i rytmach.

Bilet do nabycia w kasie Miejski Ośrodka Kultury -  kino „Centrum”, Sieć Empik oraz  www.biletyna.plwww.kupbilecik.pl

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum

Już dzisiaj rusza festiwal food trucków Już dzisiaj rusza festiwal food trucków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość12.02.2017 1:17

Zwariowali, bilety od 85 do 90 zł.