Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 lutego 2017

JSW: Wiadomo jak wyliczą "nagrodę jednorazową"

JSW: Wiadomo jak wyliczą "nagrodę jednorazową"
fot. UM Jastrzębie

„Nagroda jednorazowa” w JSW ma być wypłacona 6 marca. Wiadomo już, w jaki sposób będzie naliczona. Związki zawodowe zastanawiają się, w jakim zakresie renegocjować porozumienie zawarte w Spółce, dotyczące działań oszczędnościowych. 

To ile pieniędzy pracownicy dostaną na swoje konta będzie sprawą indywidualną. Otrzymana przez nich kwota ma zależeć od różnicy między wysokością nagrody barbórkowej wyliczanej z 21 dni roboczych, bez nadgodzin i z 1/12 węgla i deputatu, od wysokości barbórki liczonej według starych zasad.

W grudniu ubiegłego roku duże niezadowolenie wśród górników wywołało liczenie barbórki tylko na podstawie przepracowanych tak zwanych „czarnych dni”. Jednak działacze unikają określeń, że marcowa premia jest jakąś formą nadpłaty barbórki z 2016 roku. Tłumaczą, że zasady płacenia tej nagrody są określone w porozumieniu z bankami z września 2015 roku.

Związkowcy zastanawiają się też czy i w jakiej części renegocjować to porozumienie, które miało na celu poprawę kondycji finansowej Spółki. Wskazują, że ceny węgla rosną, a więc należałoby się zastanowić nad skalą wyrzeczeń, na jaką wyrażono wówczas zgodę. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
papa21.02.2017 16:42

Niestety srk nie dostanie, bo tak ustalono porozumienie, że dostaną ci, co byli zatrudnieni w jsw na dzień 01 01 2017 rok i znowu przekręt

tygrys18.02.2017 16:21

tak jednosc załatwiła do siebie tylko tak jak solidaruchy z prezesem trzymią sztame zagór to był super chłop do dziś by były wszystki przywileje jedynie związki za bramą ale ludzi ogłupiono tak działają związki ludzie otwórzcie oczy

tygrys18.02.2017 16:18

i tak lebry związkowe się bawią

RYBA18.02.2017 10:52

ja już dziś się bawie w suchej beskidzkiej z kaminiokiem iludzmi oczywiście ja za darmo z rodzina i zarząd a ludzie wiadoma musza płacic barbórke to ja załatwiłem ZZJG ZOFIÓWKA

srk16.02.2017 21:55

Czy ktoś ma pewne informacje że my srk też dostaniemy premie

marek15.02.2017 23:33

kolego ci z srk tak samo pracowali i im się należy

świeży bombel15.02.2017 13:38

sznupia ryja w tym pierońskim kotle i widza już biołe myszki na dole one tam som i chcom naszym kosztem nas zwariować a związki nic z tym nie róbta a myszki nas tam zjedzą deja vu armagedonu

Pokaż wszystkie opinie (27)