Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
24 lutego 2017

Uczeń ZS6 finalistą Olimpiady Chemicznej

Uczeń ZS6 finalistą Olimpiady Chemicznej
fot. ZS6

W „Sobieskim” rodzą się talenty, również chemiczne. Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego może poszczycić się finalistą 63. Olimpiady Chemicznej. Radosław Matuszczyk będzie w kwietniu walczył o tytuł laureata tej Olimpiady.

- Radek Matuszczyk został finalistą 63 Olimpiady Chemicznej. 27 stycznia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  rozwiązywał przez 5 godzin zadania teoretyczne, natomiast dzień później musiał wykazać swoje umiejętności praktyczne podczas zadań laboratoryjnych, na które przewidziano 4 godziny. Radek spisał się rewelacyjnie i jako pierwszy uczeń „Sobieskiego” został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Chemii - informuje Zespół Szkół nr 6.

31 marca i 1 kwietnia na Wydziałach Chemicznych Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego Radek będzie „walczył” o tytuł laureata tej Olimpiady. Już jako pierwszoklasista jest zwolniony z egzaminu maturalnego z chemii, co jednocześnie gwarantuje mu wynik 100% na świadectwie maturalnym.

Życzymy Radkowi kolejnych sukcesów naukowych, trzymamy kciuki

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nagroda Arabii Saudyjskiej dla jastrzębian Nagroda Arabii Saudyjskiej dla jastrzębian

Jastrzębianie zdobyli złoty medal w Kanadzie Jastrzębianie zdobyli złoty medal w Kanadzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
mysz25.02.2017 18:38

brawo chłopie

dobianka24.02.2017 20:09

Najlepsza szkoła techniczna w województwie, bez dwóch zdań.

seboc24.02.2017 10:19

Gratuluję. Za granicą docenią jego talent i umiejętności.

Gość24.02.2017 9:40

Gratulacje!