Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 marca 2017

"Rajdowiec" pędził ulicą Pszczyńską

"Rajdowiec" pędził ulicą Pszczyńską
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który poruszał się ulicami miasta z nadmierną prędkością, którą przekroczył o 58 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego, dlatego jego sprawa trafi do sądu.

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna niedzielnej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Pszczyńskiej pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę hondy, który miał na liczniku 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego, dlatego policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 26-letni mieszkaniec Wadowic pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z Konstytucją.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Pijany kierowca linii MZK Pijany kierowca linii MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Pucio Pucio14.03.2017 12:55

Mówi się trudno, żyć trzeba dalej wiec teraz pozostanie mieszkańcowi Wadowic zajadanie własnych uczuć, złości, nienawiści i żalu, przy tym pogodzenie się z własną bezmyślnością.
Polecam temu Ułanowi, smakowite przepyszne "kremówki Papieskie"
Pozdrawiam Pucio Pucio

kierowca zwykły Jan14.03.2017 9:47

Ja nigdy nie miałem problemu z drogówką i każdym innym rodzajem policji. Raz mnie zatrzymali za "niemanie świateł". Zwrócili mi uwagę i życzyli bezpiecznej podróży. Nie jeżdżę bardzo uważnie i zdarza mi się przekroczyć dopuszczalną szybkość ale nie o 50km/godz lecz o góra 10.
Przepisy choć nie zawsze słuszne są dla ludzi inteligentnych. Przygłupy nigdy ich nie zrozumieją sądząc, że to celowe szykany. Nie jest dobrze, że ilość przygłupów i głupków wciąż pozostaje na tym samym poziomie.

Bebok14.03.2017 8:25

Celował w sieć energetyczna gdzie pomiar jest przekładamy!,Wkoncu ktoś pokazał jaja i sprzeciwia się samowoli Jastrzębskiej drogówki!